Polskie morze to doskonałe miejsce, zarówno na wakacje we dwoje jak i urlop z rodziną. Istnieje jednak wiele pięknych lokalizacji, o których być może jeszcze nie wiesz. Prezentujemy 10 najciekawszych miejsc nad polskim Bałtykiem, które warto odwiedzić w nadchodzącym sezonie.

1. Gdynia Orłowo

W Gdyni Orłowie znajduje się plaża, którą koniecznie musisz zwiedzić będąc w pobliżu Trójmiasta. Jedną z najsłynniejszych atrakcji jest słynny klif, który tworzy niesamowity widok widoczny na zdjęciu powyżej. Zbudowany brzeg Kępy Redłowskiej, który powstał z gliny morenowej ciągnie się na, aż 650 metrów, a jego wygląd zmienia się co roku! Polecamy tą atrakcję dla każdego kto jeszcze nie był na plaży w Gdyni Orłowie.

2. Niechorze

Chociaż wielu z nas słyszało o miejscowości Niechorze to warto wspomnieć, że jego największą atrakcją są trzy mola, które sięgają, aż do morza oraz szerokie, piaszczyste plaże. A jeżeli już odwiedzisz Niechorze to zaglądnij także do latarni morskiej z II połowy XIX wieku. Jej światło sięga do, aż do 23 mil morskich!

3. Łeba

Polska Łeba to także jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w naszym kraju. Szczególną uwagę przyciąga szeroka i piaszczysta plaża oraz oczywiście ruchome wydmy, które należą do Słowińskiego Parku Narodowego. Co ciekawe, ruchome piaski wraz z nadmorskimi jeziorami należą do UNESCO.

4. Hel

Hel to szczególnie mocno oblegane przez turystów w sezonie miejsce. Największą popularność Hel zawdzięcza świetnym warunkom surfingowym, pięknym plażom oraz lasom, które znajdują się na całej długości plaży. Również samo miasto jest znakomitą atrakcją, ponieważ znajdziemy w nim wiele cennych zabytków. Dla koneserów polecamy XV-wieczny gotycki kościół św. Piotra i Pawła oraz Muzeum Rybołówstwa.

5. Świnoujście

Świnoujście to jedno z najbardziej znanych w Polsce miast nad Bałtykiem. Szczyci się najbardziej rozległymi i najczystszymi plażami naszego wybrzeża. Znajduje się pomiędzy Zalewem Szczecińskim, ujściem Odry i Bałtykiem przy ujściu Świny. Świnoujście to kurort do którego zdecydowanie warto wracać co jakiś czas.

6. Mielno

Mielno – nadmorskie miasto wiecznych imprez. Jednak samo Mielno to także bardzo czyste morze i bezpieczne plaże, dlatego jest to jedno z najpiękniejszych i najpopularniejszych miast nadmorskich na letni wypoczynek. Wrażenie robi także mierzeja, która ma aż 10 km długości i średnio 480 metrów szerokości. Dodatkową zaletą jest jezioro Jamno i liczne atrakcje dla turystów.

7. Dębki

Jedną z najładniejszych miejscowości nad polskim morzem są także Dębki. Na szczególną uwagę zasługuje plaża znajdująca się u ujścia rzeki Piaśnicy. Znaną atrakcją z której słyną Dębki są kąpiele topless, zarówno morskie jak i słoneczne. Następnym razem koniecznie wybierz miejscowość Dębki.

8. Kołobrzeg

Kołobrzeg to nie tylko jeden z największych kurortów polskiego Pomorza Zachodniego, ale także idealne miejsce na wypoczynek i zdrowie. Kołobrzeg słynie ze źródeł solankowych oraz kopalni borowiny. Same plaże są natomiast szeroki, czyste i zadbane. Czego chcieć więcej?

9. Ustka

W naszym zastawieniu najciekawszych miejsc nad polskim morzem nie mogło zabraknąć Ustki. Jej największą atrakcją jest plaża, która dzieli się na część Wschodnią i Zachodnią, chociaż większym zainteresowaniem cieszy się pierwsza z nich. W samej Ustce znajduje się także znane uzdrowisko oraz atrakcja w postaci latarni morskiej. Polecamy!

10. Rewal

Rewal to mała wieś, jednak posiada ona ogromny urok. W Rewalu odpoczniemy od wielkich kurortów i tłumów turystów. W zamian za to Rewal odwdzięczy nam się spokojnym pobytem oraz znakomitymi widokami. To doskonała lokalizacja na wymarzony urlop i ucieczkę od codziennych spraw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here