5 stereotypowych typów gości hotelowych

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Ile ludzi na świecie tyle typów osobowości. Pracując w hotelu, można spotkać naprawdę sporo różnych osób o różnych charakterach i temperamentach. Niekiedy zdarzy się, że przy dogłębniejszej obserwacji można wyróżnić, powielające się schematy zachowań poszczególnych osób. Poznaj 5 stereotypowych gości hotelowych.

Rodzinne wakacje

Typowa rodzina, dwójka dzieci i ich rodzice. W hotelu znają ich prawie wszyscy, maluchy rozkosznie dokazują, rozczulając serca personelu. Praktycznie nigdy nie jadają w restauracji hotelowej, wolą wyjść do jakiejś przyjemniejszej knajpki w okolicy. Przed przyjazdem, często dzwonią do recepcji, pytając o najróżniejsze rzeczy, aby być przygotowanym na ewentualne problemy, jakim mógłby być brak telewizora, na którym dzieci oglądają bajki przed snem. Te grupy osób, pojawiają się w hotelach dość często od razu widać po nich, że są na rodzinnych wakacjach.

Seniorzy

Tę grupę osób, cechuje po pierwsze wiek, a po drugie ciekawość miejsca, w którym aktualnie przebywają. Często zagadują ludzi pracujących w hotelu, aby opowiedzieli im o ciekawych miejscach do odwiedzenia. Seniorzy są zdecydowani, wiedzą czego chcą i wymagają tego od personelu, nie ukrywają swoich potrzeb, tylko mówią o nich głośno i wyraźnie. Najczęściej przesiadują w miejscach ogólnodostępnych, gdzie pojawia się sporo ilość ludzi, aby móc ich zagadywać, słuchać i opowiadać historie. Mogłoby się wydać, że seniorów wcale nie ma tak dużo, nic bardziej mylnego, coraz więcej starszych osób, wybiera się w podróże te bliższe i te dalsze, dlatego zasłużyli oni na swoją kategorię w stereotypowych gościach hotelowych.

Impreza!

Przeważnie młodzi ludzie, ale nie tylko, nastawieni tylko i wyłącznie na imprezę. W hotelu przebywają zazwyczaj rano i późno wieczorem, często wypytują obsługę o najlepsze kluby w okolicy i sami udają się w pogoń za szalonymi imprezami. Wprowadzają bardzo dobrą i pozytywną energię do hotelu, wtedy zaczyna on tętnić życiem, a także wypełnia się gronem rozbawionych osób, którzy śpiewają, tańczą i robią sobie zdjęcia. Po ich wyjeździe hotel milknie na kilka dni, aby zebrać energię na kolejną taką grupę.

Turyści

Cechuje ich to, że mają ze sobą zawsze aparat zawieszony na szyi, mapę w ręku i duży plecak. Podróżują pojedynczo lub w dwójkę. Poszukują wszystkiego, co jest związane z regionem, w którym aktualnie się znajdują, zaczynając od jedzenia, a kończąc na poszukiwaniu rdzennych mieszkańców wśród obsługi hotelu. Czas spędzają, zwiedzając okolicę, robiąc zdjęcia i kupując pamiątki.

W garniturze

Lub garsonce. Kobiety i mężczyźni zawsze elegancko ubrani z laptopem pod pachą i telefonem w ręku, oczywiście najpopularniejszej marki. Wyglądają, jakby cały czas szli na spotkanie służbowe, czas spędzają najczęściej w holu, gdzie jest najlepszy internet. Nie rozstają się z telefonem nawet w trakcie jedzenia. Osoby takie są taktowne, ułożone i zachowują się grzecznie, czasami nawet sztucznie ich obecności raczej się nie zauważa.

Czy znalazłeś wśród 5 stereotypowych typów gości hotelowych siebie? Daj znać w komentarzu!