Branża hotelarska w dobie pandemii

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W związku sytuacją pandemii na całym świecie cała branża hotelarska przeżywa wyjątkowy czas. Kwarantanna oraz zastój turystki jest na pewno trudnym sprawdzianem dla właścicieli hoteli. Muszą oni sprostać pewnym wymaganiom, aby mogli bezpiecznie przyjmować gości.

Pandemia ciągle trwa, a na powrót do normalności na pewno będzie trzeba jeszcze poczekać. Choć wiele miejsc zostało zamkniętych m.in. siłownie, baseny czy restauracje to hotele wciąż mogą legalnie działać. Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa sanitarnego, które wiąże się z brakiem możliwości korzystania z dostępnych udogodnień w hotelach jakimi są sauny, baseny i pomieszczenia do wspólnego wypoczynku. Ponadto trzeba przestrzegać przyjętych zasadach, takich jak mycie rąk, trzymanie bezpiecznego dystansu, zasłanianie ust oraz nosa. Branża hotelarska musi również ograniczać dostępne miejsca w swoich hotelach. Jeśli hotel posiada 20 pokoi to maksymalna liczba gości to 40 osób. Po wymeldowaniu się z pokoju, obsługa musi dokładnie zdezynfekować całe pomieszczenie, zanim będzie on dostępny dla kolejnych gości hotelowych.

Jakie zasady musi przestrzegać obsługa hotelu?

Poniższe wytyczne muszą być przestrzegane przez każdą osobę pracująca w danym obiekcie.

  1. Każdy pracownik musi mieć zasłonięte usta i nos. Poza tym powinien korzystać z rękawiczek ochronnych.
  2. Trzeba przeprowadzać regularnie dezynfekcje najczęściej używanych przedmiotów w hotelu np. klamki, blaty, krzesełka i innych.
  3. Wymaga się myć ręce bardzo często.
  4. Właściciel hotelu musi zadbać o to, aby w jednym pomieszczeniu było jak najmniej pracowników.
  5. Każda osoba powinna zachować dwumetrowy dystans.

Zasady bezpieczeństwa w hotelu

O tych rzeczach musi pamiętać każdy właściciel budynku w branży hotelarskiej.

  1. Na drzwiach wejściowych do hotelu musi znajdować się karka informująca ile gości może przebywać w budynku.
  2. Na terenie całego obiektu powinny znajdować się miejsca, w których goście mogą swobodnie zdezynfekować swoje dłonie.
  3. Należy wyposażyć pracowników hotelu w niezbędny sprzęt ochronny – maseczki i rękawiczki.
  4. Należy wyposażyć łazienki w środki higieniczne tzn. mydło, preparaty do dezynfekcji.
  5. Należy zmieniać tekstylia hotelowe po każdej wizycie.

Jak powinien zareagować właściciel hotelu w przypadku ewentualnego podejrzenia zakażenia u gości bądź pracowników?

Jeśli u pracownika pojawią się objawy takie jak gorączka bądź kaszel powinien on pozostać w domy. W przypadku, gdy objawy pojawią się podczas trwania pracy pracodawca musi niezwłocznie zorganizować pracownikowi bezpieczny transport do domu. Jeśli natomiast symptomy choroby zostaną zauważone u klienta musi być on natychmiastowo odizolowany od reszty gości. Następnie należy zawiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zobacz także: https://zarezerwuj-nocleg.com/ozdobne-pudelka-do-hotelu