Dieta pudełkowa, czyli odżywianie w podróży

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dieta pudełkowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o swoje zdrowie i właściwy sposób odżywiania. Coraz więcej firm dietetycznych i cateringowych kieruje swoją ofertę do osób pragnących zadbać o zgrabną sylwetkę. Dieta w pudełku nadaje się także dla osób aktywnie żyjących i podróżujących.

Jeśli nie chcesz w trakcie podróży żywić się hot dogami na stacji benzynowej ani być zbyt częstym gościem restauracji typu fast foodów jak McDonalds, warto rozejrzeć się za ofertę diety pudełkowej, którą można mieć także w podróży.

Na czym polega dieta pudełkowa?

Dawniej ideą diety z pudełka pudełka było dostarczenie zbilansowanych posiłków, o odpowiedniej ilości kalorycznej, osobom o wysokim statusie społecznym, zapracowany, nie mających czasu na właściwe żywienie. Najczęściej osoby te miały także znaczny problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi ciała Dieta pudełkowa początkowo więc przeznaczona była dla najbogatszej grupy społecznej, ze względu na swoją luksusowość oraz wysoką cenę. Obecnie dieta ta ewoluowała, stając się idealnym  sposobem żywienia dla każdej osoby, pragnącej sposób zorganizowany zadbać o swoje zdrowie i kondycję. Dieta pudełkowa jest dedykowanym sposobem żywienia dla sportowców, którzy muszą zwracać szczególną uwagę na to, co spożywają. Dawniej dieta pudełkowa układana była przez dietetyka, indywidualnie dla każdej zainteresowanej nią osoby, co mogło także utrudniać jej  stosowanie. Żeby móc skorzystać z oferty diety pudełkowej, trzeba było udać się na konsultację do specjalisty, obecnie każdy może sam skomponować swój dostarczany w pudełku posiłek.

Skomponowanie diety pudełkowej

Dieta pudełkowa to składający się z pięciu posiłków zestawu, zbilansowany pod względem zapotrzebowania na poszczególnie składniki oraz kalorie. Dla mężczyzn liczba kalorii spożywanych w ciągu dnia nie przekracza 2000 , wersja diety preferowana przez kobiety waha się między 1200 a 1500 kalorii. Koszt takiego posiłku to zazwyczaj od 65 zł do 40 zł za dzień. Diety pudełkowe charakteryzują się wysoką jakością produktów z których są sporządzanie. Oferowanych posiłki są różnorodne, i choć cena może zniechęcać, należy jednak pamiętać o tym, że decydując się na dietę nie musimy przejmować się gotowaniem. Oszczędzamy w ten sposób energię i co najważniejsze nasz czas. Istotną korzyścią jest odpowiednie zbilansowanie diety oraz  dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Zdecydowaną zaletą diety pudełkowej jest zmuszenie się do zachowania zdrowych nawyków żywieniowych Ponadto często można znaleźć w niej składniki, których sami raczej  nie wybralibyśmy do skomponowania posiłków.

Podróżowanie z pudełkiem

W przypadku, jeśli osoba chcąca być na diecie pudełkowej jest zapalonym podróżnikiem, nie ma przesłanek sugerujący, iż powinna zrezygnować z diety pudełkowej. Zawczasu powinna zadbać o to, by się odpowiednio wcześniej przygotować pudełka do przechowywania posiłków, i zabrać je ze sobą. Może z wyprzedzeniem zakupić dietę, a jeżeli podróżuje po kraju, w którym znajduje się sieć cateringu problem, rozwiązuje się w sposób bardzo prosty. Wystarczy dogadać się z dostawcą i odbierać posiłki w miejscu w którym aktualnie będziemy przebywać.