Domki nad morzem – kiedy najlepiej rezerwować?

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Choć do wakacji zostało jeszcze bardzo dużo czasu, warto już pomyśleć o rezerwacji domku letniskowego. Ceny oferowane poza sezonem są znacznie niższe, a rezerwując pobyt wcześniej mamy pewność że nie będzie problemów z miejscami w wymarzonym kurorcie.

Im wcześniej, tym lepiej

Jeśli jesteś w dogodnej sytuacji, i masz możliwość zaplanowania swojego urlopu z wyprzedzenie, nie czekaj do ostatniej chwili z rezerwacją domku. Na początku sezonu wakacyjnego właściciele nadmorskich kurortów często zawyżają ceny, licząc na późniejsze zyski. Jeśli zarezerwujesz swój pobyt wcześniej, masz gwarancję niższej ceny. Okresem, kiedy możemy liczyć na interesujące oferty jest początek sezony, czyli okres od maja do połowy czerwca. Biura podróży i właściciele prywatni przygotowują się już do przyjęcia pierwszych gości. Chcąc sobie zapewnić klientów w tym niezbyt popularnym na wakacyjne wyprawy terminie, są skłonni znacznie obniżyć ceny pobytów. Innym atrakcyjnym terminem na rezerwowanie domków jest koniec grudnia, tuż po Świętach Bożego Narodzenia i na początku Nowego Roku. Atrakcyjne oferty można wykupić jako prezent i zrealizować w dogodnym terminie.

Samodzielnie czy z biurem podróży?

Planując wakacyjny pobyt w domkach warto rozejrzeć się za zorganizowanymi ofertami, szczególnie jeśli planujemy pobyt w większym gronie. Wiele biur oferuje tak zwane First Minute, czyli atrakcyjną przedsprzedaż wycieczek. Oferty pojawiają się już końcem września i początkiem października. Decydując się w tym okresie na rezerwacje domku mamy gwarancje niższych cen,  a organizator zapewnioną sprzedaż wycieczki. W odróżnieniu do oferty typu Last Minute mamy pewność że wycieczka w wybranym przez nas kierunku zostanie zrealizowana. Można się spodziewać nawet 40% zniżek od wartości wyjazdu, ponad to organizator często oferuje bezpłatną zmianę terminu.

Warto także popytać wśród znajomych, czy polecają jakieś konkretne miejsca. Szukając domków na wakacyjny pobyt mamy też  ten komfort że nie musimy podejmować decyzji od razu, z obawy przed zbliżającym się terminem. Możemy porównać ceny domków na różnych portalach, i wybrać tę najbardziej korzystną dla nas opcję. Dzwoniąc odpowiednio wcześniej do właściciela kurortu, możemy dopytać się dokładnie o martwiące nas kwestie, takie jak standard domków, dostęp do bieżącej wody, czy okolicę.

Mielno, Sopot a może Rewal?

Jeśli wybierzemy się do Mielna, warto około 3 miesiące wcześniej zacząć szukać odpowiedniego miejsca. W okresie wakacyjnym znalezienie w miarę taniego noclegu graniczy z cudem. Nie wspominając już o braku wolnych domków w tym terminie. Jeśli wybieramy się do Sopotu, wystarczy pomyśleć o wyjeździe około dwa miesiące wcześniej. Musimy jednak liczyć się ze znacznie wyższymi cenami. Mniej popularne turystycznie miejscowości, takie jak Rewal, także dosyć szybko mają pełne obłożenie.

Ceny domków nad Morzem Bałtyckim wąchają się od 16 zł do 100 zł za osobę. Pobyt w domkach letniskowych jest bardzo często wybieraną opcją, szczególnie jeśli podróżujemy w większej grupie. Ceny wtedy rozkładają się bardzo atrakcyjnie, a i koszty wyżywienia można znacznie obniżyć. Warto więc pamiętać, by minimum cztery miesiące wcześniej zacząć planować swój pobyt nad morzem.