Egipt, Turcja, Tunezja – miejsca bezpieczne?

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Egipt, Turcja i Tunezja mają wielu swoich zwolenników, jednak równie dużo jest przeciwników, którzy uważają, że takie wyjazdy są niebezpieczne. Jaka jednak jest prawda i czy warto udać się w te kraje na wakacje?

Egipt na wakacje

Obawę w Polakach nadal wzbudzają kraje arabskie, które mimo to padają częstym wyborem na urlop. Często obawy wynikają z nieznajomości kultury oraz informacji, jakie są nagłaśniane przez media. Warto jednak wiedzieć, że rejony turystyczne, jakie oferuje Egipt, są ściśle chronione i bezpieczne. Oczywiście nadal nie jest rozsądnym włóczenie się nocą po ciemnych uliczkach miasteczka z wyeksponowanym dekoltem czy nogami. Jednak tak jest w każdym mieście, nawet europejskim. Jeżeli ktoś zapuszcza się w podejrzane miejsca, sam ryzykuje swoim bezpieczeństwem.

Takie ośrodki jak Hurghada, Sharm El Sheikh czy spokojne Marsala Alam nie powinny jednak wzbudzać żadnych obaw. Jedź więc na upragniony wypoczynek, snurkuj, baw się i próbuj pysznego jedzenia!

Kolorowa Turcja

Turcja to absolutny hit i raj zakupowy. Jest stosunkowo niedroga, gwarantuje piękną pogodę, cudowne plaże i moc atrakcji. Często jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż rodzinny wyjazd nad Polskie morze. Co więcej, kusi fantastycznym jedzeniem oraz sympatycznymi ludźmi, którzy z pewnością umilą Ci pobyt w tym niesamowitym kraju.

Wbrew powszechnej opinii Turcja jest też dużo bardziej Europejska, niż mogłoby się wydawać. W Egipcie panie raczej nie zdarzają się często w obsłudze hotelowej, ale w Turcji nie jest to problem. Nikogo też nie dziwi para, która idzie za rękę ulicą lub pocałuj się w usta. To wszystko mity i stereotypy, których nie warto brać pod uwagę.

Gorąca Tunezja

Tunezja jest dobrym przykładem na to, że jeden incydent potrafi zaważyć na opinii na temat danego kraju. Mało osób jednak wie, że od tego czasu odbyły się dwie duże imprezy i nikomu nic się nie stało. Rząd zapewnia, że sprawa bezpieczeństwa jest kluczowa, przez co patroli oraz służb patrolujących ulice jest znacznie więcej.

Wybór Tunezji na miejsce, w którym spędzi się cudowny urlop, nie jest więc wcale najgorszym pomysłem. Można znaleźć wczasy w naprawdę dobrej cenie i o wysokim standardzie. Ośrodki dla turystów gwarantują najwyższy poziom ochrony, a największa bariera przed podróżą często bywa w naszych głowach.