Ekologiczne rozwiązania w hotelu, które Cię zaskoczą

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Problemami ekologicznymi, z którymi walczy wiele ludzi to przede wszystkim ogromna ilość zużywanego plastiku, a także zanieczyszczenie powietrza. Często, aby zmienić coś w tej kwestii wystarczy małe działanie nie tylko w domu, ale również w hotelach. Sprawdź jakie pomysły można wdrożyć, aby hotel stał się bardziej eko.

Pozbądź się plastikowych opakowań, sztućców i naczyń

W Twoim hotelu korzysta się z plastikowych rzeczy takich jak opakowania, słomki, sztućce i wiele innych? Możesz je zastąpić przedmiotami biodegradowalnymi czyli takimi, które rozkładają się podczas ich kompostowania bez uwalniania szkodliwych substancji do ziemi i powietrza. Zaopatrz hotel w biodegradowalne worki na śmieci, opakowania, reklamówki, sztućce i naczynia. Z roku na rok zainteresowanie dbaniem o środowisko wzrasta , a ceny są bardziej przystępne. Warto też wspomnieć, że produkty ekologiczne wykorzystywane w takich miejscach jak hotele wpływają na pozytywny wizerunek wśród klientów.

Sprawdzaj skład kosmetyków dla klientów

Dbanie o środowisko to nie tylko zwracanie uwagi w co produkt jest zapakowany, ale również z jakich składników ten produkt jest wykonany. Warto, aby w hotelu kosmetyki dostępne dla gości miał w większości składniki pochodzenia naturalnego. Takim rozwiązaniem wspierasz ochronę środowiska, a poza tym eko kosmetyki dbają lepiej o skórę, a klienci na pewno docenią taki wybór.

Kosmetyki naturalne nie są testowane na zwierzętach. To też ważny aspekt, jeśli chodzi o ochronę naszej ziemi i jej fauny.

Zrób eko kącik dla dzieci gości hotelowych

Często klientami hotelów są rodzice wraz z dziećmi. Warto, więc w takim miejscu mieć kącik dla dzieci, w którym rodzice będą mogli je zostawić, a sami odpocząć i zrelaksować się np. w spa hotelowym. Nie zaopatruj tego miejsca w plastikowe zabawki, ale zdecyduj się na te z drewna, które na przykład wykorzystują metodę Montessori. Plastik rozkłada się przez tysiące lat.

Korzystaj z środków czystości pochodzenia naturalnego

Warto w hotelu korzystać z produktów do sprzątania pochodzenia naturalnego. Wiele z nich jest bardziej skoncentrowanych, a więc zużywa się ich mniej niż w przypadku zwykłych środków dostępnych w przypadkowym sklepie. Sięgaj raczej po produkty, które nie wykorzystują chemicznych, żrących substancji, które bardzo źle wpływają na ekosystem.