Ferie zimowe z dzieckiem – gdzie warto jechać?

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Ferie zimowe tuż-tuż a Tobie brak pomysłu na wyjazd? Mamy dla Ciebie kilka inspiracji i pomysłów na ferie zimowe z dzieckiem, które zapadną głęboko w pamięć całej rodzinie! Oto i one!

Ferie zimowe z dzieckiem w Polsce

#1 Zakopane

Zakopane to jedno z popularniejszych miejsc na ferie zimowe z dzieckiem. Bogactwo atrakcji, bliskie towarzystwo gór i duża baza noclegowa sprawiają, że do Zakopanego ściąga mnóstwo rodzin! Wolicie pobyt w eleganckim hotelu? Lubicie chodzić po górach zimą lub jeździć na nartach? A może interesuje Was kulig i termy? Pobyt w Zakopanem może obfitować w wiele niezapomnianych przygód i atrakcji!

#2 Karpacz

Karpacz to kolejna popularna górska baza wypadowa na rodzinne ferie zimowe. Karkonosze są przepiękne zimą i o wiele bardziej osiągalne niż na przykład Tatry. Jako dodatkowe atrakcje można zaplanować zjazdy na nartach oraz relaksujący pobyt w SPA. Warto odwiedzić także czeską stronę Karkonoszy i skosztować tamtejszej kuchni, czeskiego piwa oraz kofoli!

#3 Dolina Charlotty

Dobrym pomysłem na ferie zimowe jest rodzinny pobyt w Dolinie Charlotty w okolicach Ustki. Duża i komfortowa baza noclegowa oraz wiele atrakcji takich jak baseny, SPA, zajęcia dla najmłodszych, rodzinne turnieje i sporty to tylko niektóre z udogodnień oferowanych przez tamtejsze ośrodki!

Ferie zimowe z dzieckiem za granicą

#1 Alpy

Wyjazd w Alpy Francuskie to idealna propozycja dla rodzin lubiących zimowe szaleństwa na nartach. Warto sprawdzić dolinę Chamonix, bogatą w stacje wysokogórskie, tory saneczkowe i stoki dedykowane specjalnie dla dzieci.

#2 Słowacja

Na rodzinne wyjazdy na narty nadaje się także Słowacja. Tamtejsze hotele i pensjonaty są przygotowane tak, by sprostać wymaganiom każdego turysty, niezależnie od wieku. Na Słowacji jest wiele szkółek narciarskich dla najmłodszych, a restauracje są dostosowane do obsługi rodzin i zapewnienia dzieciakom odpowiednich atrakcji, tak, by ich rodzice mogli trochę odpocząć.

#3 Teneryfa

Teneryfa to wyjątkowo przyjazne miejsce dla rodzin z dziećmi. Słoneczna pogoda, odpoczynek na plaży, rekreacja i wodne sporty to doskonały pomysł na urlop! Koszty takiego wyjazdu wcale nie muszą być duże, przy odpowiednio wcześnie dokonanej rezerwacji za urlop marzeń dla całej rodziny wydasz trochę ponad 2 tysiące złotych (do tego należy doliczyć koszty biletów lotniczych oraz dodatkowe atrakcje).