Gdzie na ferie zimowe w Polsce

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Ferie zimowe to czas, w którym można odpocząć od pracy, szkoły i podziwiać polskie góry pokryte białym puchem. Zatem, gdzie na ferie zimowe w Polsce?

Z pewnością ferie zimowe w Polsce są tańsze od tych zagranicznych. Poco wybierać się zagranicę, jak można tanio i przyjemnie spędzić ten czas w polskich miastach czy górach. Skoro wybieramy pobyt w kraju, to gdzie na ferie zimowe w Polsce się wybrać?

Gdzie na ferie zimowe w Polsce – Karpacz

Gdzie na ferie zimowe w Polsce…. Tylko Karpacz. Karpacz zimą to idealne miejsce dla osób lubiących jeździć na nartach czy na desce snowboardowej. Nie tylko na nartach można jeździć. Są tu idealne warunki na uprawianie sportów zimowych czy spędzanie czasu na świeżym, górskim powietrzu. Poza nartami czy deską wybrać się można na łyżwy, dostępny jest także tor bobslejowy. Poza aktywnością, gdy zmęczy nas hałas, wybrać się można na wycieczkę krajoznawczą po Karkonoszach, pieszo bądź na nartach biegowych. Szlaki turystyczne po Karkonoszach są dobrze oznakowane, więc na pewno się nie zgubicie. Na szlakach wiele jest schronisk turystycznych, więc gdy jesteś zmęczony, możesz się zatrzymać, coś zjeść i wypić, a potem ruszyć w dalszą drogę.

Gdzie na ferie zimowe w Polsce – Zakopane

Gdzie na ferie zimowe w Polsce? Mówi się, że Zakopane to zimowa stolica naszego kraju. Więc każdy znajdzie tu coś dla siebie zimową porą. Zimą podziwiać możemy skoczków narciarskich na Wielkiej Krokwi. Zimą dostępna jest także kolejka górska, którą możemy wjechać na Gubałówkę czy Kasprowy Wierch i z góry podziwiać Zakopane pokryte śniegiem. W wolnych chwilach możemy spacerować pod reglami czy po dolinach. Jeżeli wciąż szukasz wrażeń na atrakcje podczas ferii zimowych, skorzystać możesz z przejażdżki skuterem śnieżnym czy psim zaprzęgiem. Po wielu atrakcjach, można skorzystać z parku wodnego i wód geotermalnych dla rozluźnienia organizmu i zwyczajnego odpoczynku.

Gdzie na ferie zimowe w Polsce – Bukowina Tatrzańska

Wolisz w ferie naprawdę odpocząć od szkoły czy pracy? Chcesz nie myśleć o kłopotach i pragniesz wyłączyć telefon? Więc gdzie na ferie zimowe w Polsce się wybrać? Odpowiedź jest tylko jedna….. do Bukowiny Tatrzańskiej. Jest to jedyna oaza ciszy i spokoju zimową porą. Będąc w Bukowinie, gdzie zimą jest naprawdę pięknie, a krajobrazy zapierają dech w piersiach, podziwiać możesz widok na Tatry, Pieniny, Gorce czy Babią Górę. Dostrzeżesz tu stricte góralski klimat, a i zjesz regionalne potrawy. A wieczorem możesz wybrać się na baseny z ciepłą wodą i zrelaksować się po ciężkim dniu.

Gdzie na ferie zimowe w Polsce – Krynica Zdrój

Krynica Zdrój oprócz Karpacza to idealne miejsce dla narciarzy i nie tylko. To także uzdrowisko dla osób starszych i dzieci dla podreperowania zdrowia w czasie ferii zimowych. Szlaki turystyczne są tak ułożone, że można wybrać się na krótsze czy dłuższe wycieczki po Krynicy. Zimą jest okazja wjechać kolejką na Jaworzynę Krynicką, gdzie przy dobrych wiatrach zobaczyć można Tatry. A jak nie wycieczki, to wyprawy kuligiem po okolicy.

Gdzie na ferie zimowe w Polsce – Szklarska Poręba

Ci, którzy kochają wyzwanie i ryzyko, mogą spróbować jazdy psimi zaprzęgami. Jazda odbywa się na specjalnych saniach przystosowanych do przewożenia pasażerów. Można wybrać się na naukę jazdy na nartach biegowych, których nauka jest o wiele prostsza niż na nartach zjazdowych.