Gdzie warto spędzić majówkę?

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Majówka to przedsmak wakacyjnych podróży. Odpowiednio zaplanowana może dostarczyć wielu ciekawych przygód i wspaniałych wspomnień. Nie masz planów? My podpowiemy ci, gdzie warto spędzić majówkę w Polsce i za granicą!

Za granicą

Jeśli odpowiednio wcześnie zaplanujesz swój urlop i będziesz miał możliwość, aby trwał on dłużej, niż 3 dni możesz spędzić swoją majówkę poza granicami kraju. W maju polecanymi kierunkami są Hiszpania, Grecja, Włochy lub Bułgaria. Pogoda w tych miejscach jest znacznie lepsza, niż w Polsce, a temperatura powietrze często przekracza 26 stopni. Są to stosunkowo bliskie kierunki do których lot trwa około 3 godziny, nie trzeba się specjalnie przygotowywać do takiej podróży, wystarczy zapakować do walizki letnie urania i ruszać w drogę. Dodatkowym atutem jest cena, jeśli zakupimy wycieczkę jeszcze w styczniu, mamy szansę na bardzo atrakcyjne promocje, inną opcją jest wykupienie wyjazdu w ofercie Last Minute, gdzie cena również będzie niższa. Majówka za granicą to idealny sposób na spędzenie kilku dni w słonecznym miejscu, zrelaksowanie się i nabranie sił do pracy przed kolejnym urlopem.

Polska

W ojczystym kraju, mamy naprawdę wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia. Oprócz popularnych kurortów możemy wybrać się do tych mniej znanych, które znajdują się bliżej naszego miejsca zamieszkania. Czasem warto wybrać się w podróż samochodem kilka kilometrów poza centrum, aby znaleźć ciekawe zabytki i piękne krajobrazy. W czasie majówki w Polsce odbywają się różnego rodzaju koncerty na świeżym powietrzu, wystarczy tylko ich umiejętnie poszukać. Jeśli nie możesz nigdzie wyjechać, sprawdź, czy twoje miasto nie zaplanowało jakichś imprez związanych z weekendem majowym.

Większe miasta

Nigdy nie byłeś w Warszawie lub Krakowie? Może teraz jest na to najlepsza pora! Podczas trwania weekendu majowego, możesz odwiedzić większe miasta polski, w których nie miałeś jeszcze okazji być. Oprócz Warszawy i Krakowa warto odwiedzić Wrocław z przepięknym rynkiem, zjeść pierniki w Toruniu lub zobaczyć poznańskie koziołki. Atrakcji jest sporo i każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz miast możemy wybrać się do miejscowości, w których znajdują się zabytkowe zamki. Malbork, Wałbrzych lub Moszna przyciągają, co roku miliony turystów.

Góry

W Polsce jest kilka górskich szlaków turystycznych. Najpopularniejszą miejscowością położoną w górach jest oczywiście Zakopane, leżące pod śpiącym rycerzem, czyli Giewontem. Gubałówka i Krupówki, przyciągają turystów z całego świata. W trakcie weekendu majowego można odwiedzić właśnie to miasto, a po drodze dodatkowo zajechać do Krakowa, aby usłyszeć przerwany hejnał. Kolejnym miastem położonym w górach jest Karpacz, nad którym króluje szczyt-Śnieżka, miejscowość ta znajduje się 100 km od Wrocławia. Po drodze do Karpacza można zwiedzić, okoliczne miejscowości, a także blisko jest stamtąd do Czech.

Morze

Jeśli chcesz wybrać się nad morze na majówkę, wybierz Trójmiasto. Najdłuższe molo w Spocie, piękna starówka w Gdańsku oraz wspaniałe punkty widokowe w Gdyni, przyciągają turystów przez cały rok. Każda miejscowość nad naszym wybrzeżem ma do zaoferowania coś ciekawego, więc nie musisz się ograniczać tylko do Trójmiasta. W Międzyzdrojach możemy zobaczyć Aleję Gwiazd, a ze Świnoujścia możemy skoczyć z wizytą do Niemiec.