Jak zwiększyć zyski w restauracji lub hotelu bez podnoszenia cen?

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Nasz klient – nasz pan – to powiedzenie funkcjonuje od lat w sprzedaży, gastronomii i turystyce. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak zwiększyć zyski w restauracji lub hotelu, bez podnoszenia cen, tak, by zadbać o komfort klienta.

Jak zwiększyć zyski w restauracji lub hotelu – 5 porad

#1 Doceniaj stałych klientów

Wprowadzenie programu lojalnościowego to jeden ze skutecznych sposobów na to, by zapewnić sobie stałe zyski i zbudować trwałą relację z klientem. Honoruj stałych gośćmi kartami rabatowymi i zachęcaj ich do odwiedzania lokalu w nietypowych godzinach, wtedy, gdy z reguły lokal świeci pustkami.

#2 Uatrakcyjnij menu

Nic tak nie przyciąga do lokalu jak wyjątkowe menu i potrawy, których nie można posmakować nigdzie indziej. Warto wprowadzić przynajmniej jedno danie specjalne każdego dnia i napomknąć o tym za pośrednictwem kanałów reklamowych. Taka akcja może przynieść firmie duże zyski w postaci licznych odwiedzin!

#3 Zadbaj o dodatkowe atrakcje

Jak zwiększyć zyski w restauracji lub hotelu? Poza uatrakcyjnieniem menu, ważne jest także, by uatrakcyjnić sam pobyt w lokalu. Koncerty raz w tygodniu, specjalny kącik zabaw dla najmłodszych, rabaty dla studentów, czy hotspot dla freelancerów – dobierz atrakcje zgodnie z potrzebami grupy docelowej, która odwiedza Twój lokal!

#4 Ułatwiaj klientom życie

Jak zwiększyć zyski w restauracji lub hotelu? Warto dostosować ofertę do potrzeb klientów. Jedną z takich potrzeb jest np. rosnąca popularność zamawiania jedzenia na wynos. Trend ten pojawia się coraz częściej zarówno w branży gastronomicznej, jak i hotelarskiej. W czym jednak podać przygotowane artykuły, by nie straciły one cennych walorów smakowych i zapachowych? Z pomocą przychodzi polska firma Akar – producent jednorazowych opakowań oraz kubków papierowych z nadrukiem. W ofercie można znaleźć wiele różnych rodzajów atestowanych pudełek, w tym także opakowania ze spersonalizowanym nadrukiem, które pomogą zadbać o profesjonalny wizerunek firmy.

#5 Pokaż się w sieci

W dzisiejszych czasach możliwości promocyjne są praktycznie nieograniczone, o ile dysponuje się odpowiednim budżetem na marketing. By zwiększyć zyski w restauracji lub hotelu, zadbaj o to, by strona internetowa promująca Twój biznes była przejrzysta i zoptymalizowana pod kątem SEO. Pokaż się w mediach społecznościowych i nawiązuj współpracę z influencerami oraz branżowymi portalami. W ten sposób sprawisz, że do lokalu będzie zaglądać coraz więcej osób!