Jedziesz do Trójmiasta? Zobacz co warto zwiedzić w okolicy

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wybierasz się w najbliższym czasie do Trójmiasta, ale nie wiesz jak zaplanować sobie pobyt? W tym artykule przedstawiamy zdecydowanie najciekawsze według nas miejsca do zwiedzenia.

Kaplica Królewska

Kaplica Królewska jest warta zwiedzenia, ponieważ jest to jedyna barokowa świątynia znajdująca się na Głównym Mieście. Inicjatorem jej powstania był Jan III Sobieski. Czy zdajesz sobie sprawę, że jej autorem jest najwybitniejszy architekt jaki pracował w tamtym okresie na terenie Rzeczpospolitej? Chodzi tutaj oczywiście o Tylmana z Gameren.

Przy zwiedzaniu powinieneś zwrócić uwagę na bogatą fasadę, która jest zdobiona kartuszem z królewskim herbem. Naprzeciw Kaplicy na pewno dostrzeżesz Fontannę Czterech Kwartałów.

Muzeum Narodowe

Będąc w Trójmieście twoim obowiązkiem powinno być zwiedzenie Muzeum Narodowego. Będziesz miał przyjemność podziwiać malarstwo nie tylko polskie i gdańskie, ale również flamandzkie. Warto przyjrzeć się także meblom gdańskim i północnoeuropejskim. Powinieneś zwrócić szczególną uwagę na wyroby złotnicze i ceramiczne.

Najbardziej znanym eksponatem znajdującym się w Muzeum narodowym jest „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga, który jest również uznawany za najwybitniejsze dzieło tego artysty. Warto także wiedzieć, że Muzeum Narodowe należy do najstarszych w Polsce, dziedziczy tradycje i zbiory Muzeum Miejskiego oraz Muzeum Rzemiosł Artystycznych.

Bazylika Świętego Mikołaja i Piwnica Romańska

Kościół Świętego Mikołaja jest jednym z najstarszych kościołów znajdujących się w Gdańsku. Godnym uwagi jest fakt, że jako jedyny nie ucierpiał podczas II Wojny Światowej. W środku zaobserwujesz dojrzały barok oraz rokoko, będziesz mógł również zachwycać się mnogością obrazów i ołtarzy.

Z kolei piwnica romańska jest jedynym wnętrzem romańskim zachowanym w całym gdańsku. W środku dostrzeżesz m. in ossuarium, czyli miejsce wtórnego pochówku ludzkich kości.

Molo

Nie ma możliwości, abyś w trakcie zwiedzania Trójmiasta ominął największe molo w Europie, które ma aż 511 metrów długości. Molo jest jednym z najbardziej popularnych obiektów rekreacyjnych w Polsce, a także najsłynniejszą wizytówką Sopotu. Boczne pokłady mola pozwalają na przybijanie statków pasażerskich.

Dar Pomorza

Kolejną atrakcją wartą obejrzenia jest najsłynniejszy polski żaglowiec morski typu fregata. Obecnie pełni funkcję muzeum. W środku będziesz mógł zwiedzić międzypokład, magazyn żagli, messę oficerską, maszynownię, kuchnię, górne pokłady, a także salon komendanta. Warto pamiętać, że Dar Pomorza pływał przez ponad 50 lat w służbie Szkoły Morskiej.