Laptopy, które sprawdzą się w podróży

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wybierając się w podróż coraz częściej oprócz ubrać i kosmetyków, zabieramy laptopy. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni sprzęt, a także dbać o niego w czasie wycieczki. Zapoznaj się z laptopami, które sprawdzą się w podróży, aby Twoje wyjazdy, mijały bez problemowo.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim przy zakupie laptopa do podróży, zwróć uwagę na jego wagę, wytrzymałość baterii, a także czy jest poręczny. Dodatkowymi aspektami może być podświetlana klawiatura dzięki, której będziemy mogli pracować w nocy, matowy monitor też będzie dobrym wyborem, ponieważ oczy przy nim się, aż tak nie psują oraz nie odbija on światła. Ważna jest również obudowa, najlepiej, żeby była aluminiowa, ponieważ w podróży łatwo o uszkodzenie sprzętu. Wbudowany modem to także jedna z rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze laptopa, dzięki niemu będziesz mógł korzystać z internetu wszędzie tam, gdzie obejmuje zasięg.

Jak podróżować?

Jeśli zabierasz w swoją podróż laptopa, warto znać pewne zasady, które ułatwią ci jego przewożenie, a oto i one:

  • sprzęty elektroniczne najlepiej czują się w temperaturze pokojowej, jeśli zaistniało prawdopodobieństwo, że twój laptop mógł się przegrzać lub za bardzo schłodzić, nie włączaj go od razu, tylko daj mu czas na unormowanie temperatury,
  • pilnuj go i przewoź w odpowiedniej torbie, osobno, jako bagaż podręczny, jeśli nie masz takiej możliwości, musisz go odpowiednio zabezpieczyć w bagażu dużym,
  • zadbaj o to, aby nie stracić  danych, zdjęć lub filmów, tworząc kopię zapasową lub zgrywając wszystko na osobny dysk. Przed schowaniem urządzenia do torby, wyłącz go.

Sprzęt

Teraz przedstawię kilka laptopów, które sprawdzą się w podróży:

  1. Acer V3-371, zawiera matowy ekran full HD, aluminiową obudowę, dysk SSD o pojemności 240 GB.
  2. ASUS ZenBook 3 UX390UA, lekki i bardzo stylowy, wyposażony w podświetlaną klawiaturę oraz ekran 12,5″.
  3. Apple MacBook Air szybki i bardzo wytrzymały, jeśli chodzi o czas działania baterii, to sięga on do 12 godzin, wyposażony w 13,3″ ekran jest lekki i stylowy.
  4. Lenovo Yoga 710-14 posiada dotykowy i obrotowy ekran o 14 calach, dysk SSD pojemny w 256 GB, a także wydajny procesor.
  5. Dell Inspiron 5578 lekki w aluminiowej obudowie z obrotowym i dotykowym 13-calowym ekranem jest bardzo poręczny, dlatego sprawdzi się w każdej podróży.