Polskie zamki to idealne miejsce nie tylko dla sympatyków historii, w całej Polsce jest ponad 400. Jakie są najciekawsze polskie zamki? Oto zestawienie!

Najciekawsze polskie zamki znane z filmów

1Najciekawsze polskie zamki – Malbork

Do budowy Zamku krzyżackiego w Malborku użyto ponad 4 miliony cegieł. To jeden z piękniejszych i najbardziej imponujących polskich zamków. W Malborku kręcono między innymi takie filmy jak Wiedźmin, Krzyżacy, Pan Samochodzik i Templariusze

2Najciekawsze polskie zamki – Wawel

Wawel to drugi po Malborku największy zamek w Polsce. Duma Krakowa była wielokrotnie rozbudowywana i odnawiana. Dla turystów dostępne są Komnaty Królewskie, Skarbiec, bazylika archikatedralna, krypty i groby królewskie oraz Smocza Jama. Na Wawelu nakręcono między innymi film „Karol. Człowiek, który został papieżem”.

3Najciekawsze polskie zamki – Zamek Pieskowa Skała

Tajemniczy i malowniczy zamek w Ojcowskim Parku Narodowym pojawił się między innymi w filmach takich jak:

  • Ogniem i Mieczem
  • Janosik
  • The Amazing Race

4Najciekawsze polskie zamki -Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie wyróżnia się ogromnym bogactwem zbiorów i zachowanymi ogrodami, budynkami mieszkalnymi oraz gospodarczymi. W Twierdzy kręcono między innymi znane polskie stare filmy: Trędowata oraz Hrabina Cosel.

5Najciekawsze polskie zamki – Zamek Moszna

Zamek Moszna jest zlokalizowany w niewielkiej odległości od Opola. Twierdza należała niegdyś do Zakonu Templariuszy. Zamek jest ogromny, składa się z ponad 300 pomieszczeń i prawie 100 wież!

6Najciekawsze polskie zamki – Zamek Książ

Zamek w Wałbrzychu to trzeci po Wawelu i Malborku największy zamek w Polsce. Turyści mogą zwiedzać nie tylko piękne wnętrza, ale i ogrody wokół zamku, tarasy oraz palmiarnię.

7Najciekawsze polskie zamki – Zamek Ogrodzieniec

IV – wieczny Zamek Ogrodzieniec to chluba Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W sezonie letnim w Zamku odbywa się wiele plenerowych imprez, nie tylko dla fanów średniowiecznych rycerzy!

8Najciekawsze polskie zamki – Zamek Czocha

Tajemniczy Zamek Czocha jest zlokalizowany w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, w miejscowości Leśna. Obiekt jest otwarty dla turystów, na terenie zamku są organizowane cyklicznie różne imprezy: pikniki i turnieje średniowieczne.

9Najciekawsze polskie zamki – Pałac w Wilanowie

Barokowy Pałac w Wilanowie to jedno z pierwszych publicznych muzeów w Polsce. Zamek zachwyca wytwornymi wnętrzami i gigantycznym parko-ogrodem. To jedna z najczęściej odwiedzanych przez turystów atrakcji w Warszawie!

10Najciekawsze polskie zamki – Zamek Królewski w Warszawie

Zamek Królewski w Warszawie pełni obecnie funkcje muzealne oraz reprezentacyjne. Barokowo-klasycystyczna budowla doczekała się hymnu na swoją część. Hejnał Zamku Królewskiego skomponowany przez Zbigniewa Bagińskiego jest od 2008 roku uznawany za oficjalny hejnał Warszawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here