Polskie zamki to idealne miejsce nie tylko dla sympatyków historii, w całej Polsce jest ponad 400. Jakie są najciekawsze polskie zamki? Oto zestawienie!
Do budowy Zamku krzyżackiego w Malborku użyto ponad 4 miliony cegieł. To jeden z piękniejszych i najbardziej imponujących polskich zamków. W Malborku kręcono między innymi takie filmy jak Wiedźmin, Krzyżacy, Pan Samochodzik i Templariusze
Wawel to drugi po Malborku największy zamek w Polsce. Duma Krakowa była wielokrotnie rozbudowywana i odnawiana. Dla turystów dostępne są Komnaty Królewskie, Skarbiec, bazylika archikatedralna, krypty i groby królewskie oraz Smocza Jama. Na Wawelu nakręcono między innymi film „Karol. Człowiek, który został papieżem”.
Tajemniczy i malowniczy zamek w Ojcowskim Parku Narodowym pojawił się między innymi w filmach takich jak:
Zamek w Łańcucie wyróżnia się ogromnym bogactwem zbiorów i zachowanymi ogrodami, budynkami mieszkalnymi oraz gospodarczymi. W Twierdzy kręcono między innymi znane polskie stare filmy: Trędowata oraz Hrabina Cosel.
Zamek Moszna jest zlokalizowany w niewielkiej odległości od Opola. Twierdza należała niegdyś do Zakonu Templariuszy. Zamek jest ogromny, składa się z ponad 300 pomieszczeń i prawie 100 wież!
Zamek w Wałbrzychu to trzeci po Wawelu i Malborku największy zamek w Polsce. Turyści mogą zwiedzać nie tylko piękne wnętrza, ale i ogrody wokół zamku, tarasy oraz palmiarnię.
IV – wieczny Zamek Ogrodzieniec to chluba Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W sezonie letnim w Zamku odbywa się wiele plenerowych imprez, nie tylko dla fanów średniowiecznych rycerzy!
Tajemniczy Zamek Czocha jest zlokalizowany w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, w miejscowości Leśna. Obiekt jest otwarty dla turystów, na terenie zamku są organizowane cyklicznie różne imprezy: pikniki i turnieje średniowieczne.
Barokowy Pałac w Wilanowie to jedno z pierwszych publicznych muzeów w Polsce. Zamek zachwyca wytwornymi wnętrzami i gigantycznym parko-ogrodem. To jedna z najczęściej odwiedzanych przez turystów atrakcji w Warszawie!
Zamek Królewski w Warszawie pełni obecnie funkcje muzealne oraz reprezentacyjne. Barokowo-klasycystyczna budowla doczekała się hymnu na swoją część. Hejnał Zamku Królewskiego skomponowany przez Zbigniewa Bagińskiego jest od 2008 roku uznawany za oficjalny hejnał Warszawy.