Jedną z klasycznych opcji nocowania w otoczeniu górskim jest skorzystanie z oferty schronisk PTTK. Niektóre z nich cieszą się ogromną popularnością i konieczne jest rezerwowanie miejsc noclegowych nawet kilka miesięcy do przodu! Jakie są najlepsze miejsca na noclegi w górach? Zapraszamy do lektury!

Schroniska PTTK

Rezerwując miejsca noclegowe w schroniskach, zazwyczaj wpłaca się ustaloną wcześniej kwotę zaliczki, warto również zapytać o warunki panujące w danym schronisku, czy na terenie obiektu jest kuchnia turystyczna oraz, czy jest możliwe wypożyczenie pościeli i górskiego sprzętu. Jednym z najlepszych schronisk górskich, które zajmuje wysokie miejsca w rankingach turystycznych, jest na przykład Schronisko w Dolinie Roztoki. Ceny noclegów w schroniskach zaczynają się od 30,00 zł i zależą od wymiarów pokoju, lokalizacji schroniska, jego popularności oraz panujących warunków. Członkowie PTTK mogą się cieszyć zniżkami na terenie większości obiektów.

Górskie chatki i chatki studenckie

Jeśli preferujesz noclegi w klimatycznych miejscach, z górskimi panoramami i drogą dojścia pełną niezapomnianych widoków, warto na miejsce noclegi wybrać górskie i studenckie chatki. Takie miejsca jak na przykład Chatka Studencka na Rogaczu poza noclegiem oferują swoim gościom również wiele dogodności, takich jak w pełni wyposażona kuchnia, wygodne materace i łóżka oraz ciepła woda. Wieczorami w górskich chatkach często odbywają się ogniska i imprezy muzyczne, warto również śledzić cykliczne wydarzenia kulturalne organizowane przez Gospodarzy tych miejsc. Ceny noclegów w chatkach zaczynają się nawet od 10,00 do 15,00 zł, w zależności od lokalizacji, warunków i rodzaju preferowanego pokoju.

Hotele i hostele w górskich miejscowościach

Jeśli preferujesz bierny wypoczynek w górach i większą wygodę, dobrą opcją będzie hostel lub hotel z widokiem na Tatry, Karkonosze lub inne pasma górskie. Zaletami hoteli jest to, że z reguły jest do nich dobry dojazd, jedzenie serwowane w hotelowych restauracjach jest bardzo dobre, a warunki komfortowe. Wadą tego rozwiązania jest cena oraz daleka odległość od celu wędrówki. Ceny miejsca w wieloosobowym pokoju w hostelu zaczynają się od około 40,00 zł, w zależności od lokalizacji, długości pobytu oraz warunków. Ceny pokojów w hotelach to wydatek około 80,00 – 100,00 zł od osoby za nocleg, w tej cenie zazwyczaj jest już śniadanie, ręczniki oraz pościel, czyli standard hotelowy.

Zanim wybierzesz właściwe miejsce na nocleg w górach, sprawdź dokładnie opcje dojazdu oraz dojścia, dokładny przebieg szlaku oraz przewyższenia.

Dokładną trasę przejścia możesz zaplanować oraz prześledzić między innymi tutaj: https://mapa-turystyczna.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here