Najpiękniejsze szlaki górskie na Dolnym Śląsku

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Planujesz w najbliższym czasie wybrać się na Dolny Śląsk? Lubisz wędrówki górskie i chciałbyś przejść się najpiękniejszymi szlakami górskimi w tym rejonie? W tym artykule zostaną przedstawione najpiękniejsze szlaki górskich na Dolnym Śląsku.

Szlak Górski ze Szklarskiej Poręby do Karpacza

Trasa liczy łącznie aż 27 kilometrów. Suma wszystkich przewyższeń wynosi 1250 metrów, z kolei spadki mają 1365 metrów. W dużym skrócie trasa, którą będziesz musiał pokonać stanowi odcinek Głównego Szlaku Sudeckiego, który biegnie od Śnieżnych Kotłów, kolejne ważne punkty wycieczki to Pod Wielkim Szyszakiem, Petrova Bouda, Przełęcz Karkonoska i Słoneczniki.

Na przebycie drogi ze Szklarskiej Poręby do Karpacza będziesz potrzebował około 9 godzin. Oczywiście jeżeli jesteś wytrwałym piechurem pokonasz trasę szybciej, tylko jaki jest w tym cel? Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest przeznaczenie czasu na delektowanie się widokami i zrobienie dokumentacji fotograficznej.

Szlak z Przełęczy Okraj na Śnieżkę

Jeżeli jesteś miłośnikiem wycieczek górskich nie może Cię zabraknąć na szlaku na Śnieżkę. Zdecydowanie najbardziej popularny z nich prowadzi z Karpacza, jednak trasa z Przełęczy Okraj także powinna być warta Twojej uwagi. Jedną z zalet tej trasy jest znacznie mniej turystów niż na drodze prowadzącej z Karpacza.

Będziesz musiał przejść 7 kilometrowy odcinek, który zawiera 700 metrów przewyższeń. Po drodze miniesz schronisko Jelonkou, z lewej strony drogi będziesz widział czeskie widoki, z kolei z prawej strony – polskie. Musisz pamiętać, że Śnieżka należy do bardzo zdradliwych gór, nawet jeżeli pogoda na Przełęczy Okraj będzie cię rozpieszczać, na szczycie może być zupełnie inaczej, dlatego weź ze sobą w trasę coś cieplejszego.

Szlak Wygasłych Wulkanów

Bardzo mało osób jest świadomych, że kilka milionów lat temu, obecny teren Dolnego Śląska był aktywny geologicznie. Zdawałeś sobie wcześniej z tego sprawę? Procesy doprowadziły do uformowania się wulkanów, które sięgały w najlepszych czasach nawet 1000 m. n. p. m.

Obecnie możesz oglądać jedynie pozostałości po wulkanach, które występują na odcinku od Legnickich Pól po Złotoryję. Cały Szlak Wygasłych Wulkanów ma 87 kilometrów i możesz go pokonać rowerem, oczywiście na najbardziej strome zbocza możesz się wdrapać na piechotę.

W skład całego Szlaku Wygasłych Wulkanów wchodzą m.in Wilcza Góra, Czartowska Skała, Ostrzyca, Grodziec, Trupień, Owczarek, Obłoga, Górzec, Łysanka, Oścień, Radogost, Kostrza, Dębina. Oczywiście nie musisz się bać, góry te nie należą do najwyższych i przeważnie nie przekraczają 500 m n. p. m.