Planujesz dłuższe wakacje? Zobacz jak bezpiecznie przechowywać rzeczy

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Bezpieczeństwo podróży to kwestia o którą należy zadbać bezwzględnie. Warto pamiętać, aby osobno trzymać ważne rzeczy takie jak dokumenty, portfel czy klucze. Do tego celu można wykorzystać poręcze pudełka, ułatwiające segregację osobistych przedmiotów. Istotną kwestią stanowi także podjęcie decyzji, gdzie przechowywać rzeczy w trakcie swej nieobecności.

W co najlepiej się zapakować?

Z doświadczenia wiemy, że torby podróżne są bardziej pakowne niż w plecaki ,a dzięki licznym kieszeniom, pozwalają na łatwiejszą segregacje rzeczy. Jeśli wybieramy się w podróż samolotem, należy pamiętać o tym że, kosmetyki i sprzęt elektroniczny podlegają kontroli. Dlatego dobrze jest je trzymać takim w miejscu które umożliwi łatwe przekazanie izbom celnym do kontroli. Do przechowania takich rzeczy, do których musi mieć łatwy dostęp, najlepszą opcją są plecaki. By zapewnić ich właściwe przechowywanie, warto zaopatrzyć się w liczne pudełka, w których można bezpiecznie umieścić cenne drobiazgi. Jeżeli natomiast planujemy skorzystać z luku bagażowego lub miejsca do przechowywania bagażu w pociągu, najlepiej skorzystać z walizki na kółkach. To pozwoli na szybkie przemieszczanie się w kolejnych etapach podróży. Powinniśmy pamiętać, iż lecąc samolotem nie możemy posiadać przy sobie butelek przekraczających pojemności 100 ml. Łączna ilość płynu, jaką można przewieźć wynosi 1 litr, dlatego nie warto jest brać ze sobą rzeczy takich jak sosy zupy czy jogurty, ponieważ zostaną one zarekwirowane. W trakcie podróży najlepiej jest trzymać jedzenie w stanie stałym, można je przechowywać w plastikowych, podręcznych pudełeczkach.

Przechowywanie bagażu w pociągach

Jeżeli do odjazdu pociągu zostało jeszcze trochę czasu, można swój bagaż przechować w schowku, i nie martwiąc się o niego udać się na zwiedzanie miasta. Specjalne schowki można odnaleźć na dworach w większych miastach. Przechowalnie te obsługiwane są całodobową przez pracowników PKP Intercity. Należy jednak pamiętać o tym że swój bagaż możemy zostawić przechowalni na maksymalny okres do 10 dni, a podczas oddawania go pod opiekę musimy określić jego zawartość. Koszt takiego przechowywania wynosi 10 zł  za dobę. W przechowalni nie możemy zostawić pieniędzy, ani ważnych przedmiotów, z pewnością nie powinniśmy zostawiać zwierząt i dokumentów tożsamości.

Przechowywanie bagażu w hotelu

Większość hoteli świadczy na prośbę klienta usługę przechowywania bagażu, należy jednak pamiętać o tym, iż hotel może odmówić możliwości przetrzymania naszego bagażu w terminie wykraczającym poza pobyt. Jeżeli już zostawiamy swój bagaż w pokoju hotelowym musimy się upewnić że najważniejsze rzeczy są dobrze schowane. Wiele hoteli oferuje sejfy do przechowywania prywatnych rzeczy, warto jednak jest mieć większość z nich przy sobie, zabezpieczony w odpowiedni sposób. Do tego celu można wykorzystać  na przykład specjalne, zamykane pudełka.Portfel powinno się schować w wewnętrznej kieszeni plecaka. Musimy pamiętać o tym że w trakcie zwiedzania danego miasta, rzeczy prywatnie trzeba mieć przy sobie. W miejscach takich jak komunikacja zbiorowa, w których jesteśmy narażeni na kontakt z dużym tłumem, najlepiej jest przełożyć plecak do przodu i trzymać go blisko siebie.