Polskie stoki narciarskie – a Ty, który polecasz?

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W sezonie zimowym amatorzy śnieżnych sportów nie mogą wręcz się doczekać, aby znowu szusować po górskich szlakach. Jakie polskie stoki narciarskie wybrać, aby przeżyć niezapomnianą przygodę? Podpowiadamy!

Najlepsze polskie stoki narciarskie

Czarna Góra, Kotlina Kłodzka

Nieco ponad 100 km od stolicy Dolnego Śląska znajduje się strefa czystego powietrza. Tu smog nie ma dostępu! Na malowniczych stokach rozciąga się natomiast 55 hektarów terenów rekreacyjnych i aż 9 dobrze utrzymanych tras zjazdowych. Na szczyt wjedziemy 6-osobowym wyciągiem, przy okazji ciesząc się widokiem panoramy Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego.

Atrakcją, która przyciąga wielbicieli białego szaleństwa z całej Polski, jest najdłuższa zjeżdżalnia grawitacyjna. Jej trasa wije się wśród ośnieżonych drzew, a w zaskakującym momencie przecina wiadukt zawieszony 8 metrów nad górskim strumieniem.

Zieleniec, Kotlina Kłodzka

Miejsce o niebywałym uroku i dużej ilości białego puchu. Specyficzny mikroklimat zapewnia bowiem duże opady śniegu. 29 wyciągów, które dowiozą nas do 36 malowniczych tras, znajdziemy w okolicach zabytkowej wieżyczki Kościoła św. Anny.

Miejsce to ma w sobie coś z alpejskiego kurortu. Możemy się o tym przekonać, zjeżdżając po zmroku i patrząc w rozgwieżdżone niebo. Z nocnej jazdy możemy cieszyć się bowiem do 21. Oprócz ciekawych tras znajdziemy tu też bogatą ofertę ośrodków SPA, restauracji, kręgielni i klubów tanecznych.

Szklarska Poręba, Karkonosze

Miejsce ma to wyjątkowy klimat- jest tu inaczej niż wszędzie. Kultowe trasy, przyroda o subalpejskim charakterze i rozległe panoramy na pewno zapadną nam w pamięci. Doświadczeni narciarze mogą zdecydować się na zjazd czarną trasą, której nachylenie wynosi w pewnych momentach nawet do 50%.

Kasprowy Wierch, Tatry

Góra ta wzbudza respekt, a zarazem wprawia w zachwyt. Tutaj jesteśmy zdani na łaskę żywiołów, przede wszystkim opadów śniegu i pogody. Powinniśmy się zaopatrzyć w solidną odzież narciarską i nie przeceniać swoich umiejętności. Dwie czarne trasy: Goryczkowa (1770 m) i Gąsienicowa (1200 m) przez duże nachylenie, nadają się dla profesjonalistów.

Białka Tatrzańska, Tatry

Jest to jeden z najpiękniejszych stoków, jakie znajdziemy w Polsce. Ten największy ośrodek Podhala wielokrotnie zdobywał prestiżową nagrodę World Ski Awards. Szczyci się imponującą różnorodnością tras. Po całym dniu przyjemnego wysiłku odprężymy się natomiast w Termie Bani.

Koszałkowo, Kaszuby

Niewielu z nas wie, że szusować można nie tylko w górach! Pagórkowata, polodowcowa rzeźba terenu przyczyniła się do powstania stoku na Pomorzu. Spora część stoku jest wydzielona na zjazdy na sankach. Działają tu 2 szkoły i przedszkole narciarskie. Idealne miejsce na podróż dla całej rodziny!