Romantyczne miejsca w Polsce dla dwojga

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Romantyczny weekend we dwoje wymaga odpowiedniej aranżacji oraz interesującego tła dla wydarzeń Jeśli chcesz spędzić przyjemne chwile z ukochaną osobą, warto znaleźć ofertę spełniająca oczekiwania obojga. Na szczęście w Polsce znajduje się bardzo wiele miejsc,których wyborem można przyjemnie zaskoczyć swoją drugą połówkę.

Niebanalne

Pomiędzy Łowiczem a Skierniewicami znajduje się malowniczy Park Arkadia, należący niegdyś do Heleny Radziwiłłowej. Ta znana kobieta należała do jednego z najpotężniejszych szlacheckich rodów w Polsce, za życia stworzyła miejsce, którego urodą możemy cieszyć się do dzisiaj. Jest to park stworzony w stylu angielskim, stanowiący prawdziwą perłą architektury romantycznej. Nastrojowemu klimatowi z pewnością sprzyjać będzie spacer pomiędzy malowniczymi alejkami, wzdłuż szumiących strumieni oraz wodospadów. Sztuczny ogród pełen jest odrestaurowanych, antycznych ruin. W parku znajduje się także wiele niezbadanych zakamarków, których odkrywanie z pewnością sprawi, iż pobyt stanie się jeszcze bardziej interesujący. Ogród można odwiedzać w weekendy i spędzać w nim dużo czasu. Innym miejscem, bardzo popularny wśród zakochanych par jest malowniczy Kazimierz Dolny. Pełen renesansowych kamieniczek i romantycznych miejsc jest idealnym celem podróży we dwoje. Kazimierz Dolny rozciąga się nad brzegiem Wisły, zapewniając cudowne widoki na jej zakola

Romantyczne pobyty w górach

Dla zapalonych turystów, chcących spędzić romantyczny czas po górskich wyprawach, idealną ofertę posiada kameralny obiekt Villa Toscana. Willa, położona jest w samych stóp Tatr, posiada wnętrza inspirowane klimatem toskańskim, a także wykwintną kuchnie wzorowaną włoskimi przysmakami. Wnętrza pełne są oryginalnych mebli oraz dodatków, przywodzących na myśl te znajdujące się w Toskanii. Willa oferuje strefę SPA, z szerokim wachlarzem zabiegów dla ciała i duszy, a także kameralną salę kinową. Z kolei w Zakopanym odnaleźć można także miejsce cieszące się niezwykłą popularnością. Villę 11 wyróżnia oryginalny wystrój, gdzie dominuje nowoczesność oraz skandynawski styl. Jeśli więc chciałbyś przez chwilę poczuć się jak w Norwegii, nie wyjeżdżają za granicę, warto udać się do tego komfortowego miejsca. Ponad to w ofercie znajduje się strefa relaksu oraz sauna fińska, a bliskość centrum Zakopanego sprawia że wypad na romantyczny spacer z ukochaną osobą nie stanowi problemu.

Klimat Mazur

Kto jeszcze nie zakochał się w niezwykłej dzikiej przyrodzie Mazur, ten nie wie co traci. Mazury kuszą licznymi jeziorami oraz bogactwem sieci rzecznych, a także parkami krajobrazowymi. Decydując się na wyjazd do tego wciąż dzikiego, choć popularnego regionu Polski, warto wybrać się na weekend do hotelu Moniuszko, znajdujący się w Nowym Kawkowie. Niezwykle klimatyczny dom na Warmii inspirowany jest stylem wiejskim. Posiada piękny, duży ogród w którym można odpocząć bujając się w hamaku lub wylegują się nad stawem. W okolicy znajduje się wiele tras rowerowych, pieszych, a dla osób pragnących większego dreszczyku emocji, także spływów kajakowych.

Urok rynków

Dla osób, które nie lubią wyjeżdżać zbyt daleko, a odżywiają w pełnym ruchu miejskim klimacie idealną ofertę stanowią rynki Polskich miast. Do jednych z najpiękniejszych należy rynek znajdujący się w Krakowie. Jest to także jeden z największych rynków w Europie. Spacer po jego płycie wokół znajdujących się tam Sukiennic oraz innych zabytków architektury, z pewnością wprowadzi w romantyczny nastrój