Swinger Hotel i SPA, noclegi dla swingersów

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Termin „swinging” pochodzący z języka angielskiego oznacza w dosłownym tłumaczeniu wymianę partnerów seksualnych. Zjawisko to, niegdyś związane z rewolucją seksualną, dziś już nie szokuje tak bardzo. Gdzie działa klub Swingers oraz który hotel swinger w Polsce i na świecie warto odwiedzić, by przeżyć niezapomniany weekend? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Kim są swingers, czyli swingersi?

Kim są swingers, czyli swingersi

Kim są swingers, czyli swingersi.

Współczesny swinger to osoba, która uczestniczy (regularnie lub okazjonalnie) w aktywnościach seksualnych z większej liczby osób (w tym także partnera lub partnerki). Swingersi to np. pary, które zachowując swój monogamiczny związek, nie gardzą także obecnością w łożu małżeńskim trzeciej osoby (lub kilku osób). To także pary, które sypiają z innymi parami, wymieniając się partnerami. Swingersem może być także singiel, kierowany ciekawością, który chce dołączyć do łóżkowych eksperymentów innych par. Co jeszcze wiadomo na temat obyczajów seksualnych wielbicieli swingowania?

Swingersi uprawiają najczęściej seks w konfiguracjach czteroosobowych (dwie pary), wymieniając się partnerami. Jeśli wszyscy swingersi wyrażą ku temu chęć, organizowane są także większe, wieloosobowe spotkania. Swingowanie odbywa się zawsze w obecności partnera lub małżonka i wymaga jego zgody. Para swingersów może uczestniczyć w spotkaniu aktywnie lub jedynie przyglądać się, gdy inni oddają się czynnościom seksualnym. Najczęściej do tego zjawiska dochodzi pomiędzy parami, które są ze sobą zaprzyjaźnione, choć bywają wyjątki. By podnieść temperaturę w związku, pary swingersów decydują się też czasem na seks z nieznanymi osobami.

Swingowanie a związek

Swingowanie a związek

Swingowanie a związek.

Wbrew pozorom swinging stawia na pierwszym miejscu miłosną relację z mężem lub żoną – wszelkie formy grupowych uniesień wymagają zgody obu partnerów. Zwolennicy tej formy aktywności seksualnej uważają, że stosunki seksualne z innymi osobami poprawiają relacje w związku, zarówno w kontekście emocjonalnym, jak i seksualnym. Seks jest dla nich źródłem przyjemności, a spotkania swingers wprowadzają urozmaicenie do życia erotycznego w związku. Grupowy seks i wymiana partnerów (za obopólną zgodą) wprowadza element ekscytacji, pozwalają zwalczyć rutynę, a także wyzwala namiętność i nowe uczucia względem aktualnego partnera. Swingersi zgodnie twierdzą, że swingowanie wznosi związek na nowy poziom zaufania i pozwala im budować trwałą i zdrową relację, bez zdrad.

Gdzie spotykają się swingersi?

Gdzie spotykają się swingersi?

Gdzie spotykają się swingersi?

Swingersi to dość hermetyczna i zamknięta grupa. Zwolennicy swingowania mogą spotykać się na domówkach lub w specjalnie wyznaczonych dyskretnych miejscach. Spotkania swingersów najczęściej mają miejsce w ich prywatnych domach, ale nie tylko. W wielu krajach powstały specjalne kluby swingersów – to miejsca, w których można się umawiać na spotkania swingersów i realizować swoje potrzeby oraz spełniać fantazje. Niektóre z nich organizują nawet specjalne ekskluzywne wydarzenia dla swingersów!

Swingers Klub w Polsce

Według ankiety przeprowadzonej przez portale randkowe prawie 30% mieszkańców krajów europejskich zalicza się do grona swingers. Zgodnie z danymi portalu randkowego Victoria Milan, swingowanie jest najpopularniejsze w takich krajach, jak Francja, Norwegia oraz Holandia. W samej Norwegii ponad 30% społeczeństwa to pary, które regularnie swingują. A co z Polską? Badania National Geographic pokazały, że swingowanie jest uważane za społecznie dopuszczalne przez 4% Polek i 17% Polaków.

W naszym kraju spotkania dla swingersów nie są aż tak jawne ani ogólnodostępne – tego typu wydarzenia mają bardzo dyskretny charakter. Polskich swingersów możemy znaleźć na czatach i portalach typu datezone.com, erodate.pl, Zbiornik.pl, euro-swingers.eu oraz freelove.com.pl. To właśnie tam swingersi poznają pary o zbliżonych upodobaniach i umawiają się na spotkania. W kilku miejscowościach w Polsce powstały intymne kluby swingersów ułatwiające znalezienie swingersom kontaktu z innymi parami, jednak wciąż jest ich dość mało. Towarzyszy łóżkowych spotkań swingers mogą spotkać także na specjalnie zorganizowanych ku temu spotkaniach i wyjazdach, kiedyś organizacją takich swingers weekendów zajmowało się biuro turystyczne Afrodyta.

Znane Kluby dla Swingersów w Polsce

#1 Klub Prive

Znany Swinger klub w Polsce to Club Prive. Ten klub Swingersów znajduje się w Lublińcu niedaleko Częstochowy. Poza Hot Ladies Night, w każdy piątek odbywa się tam także Before Sex Party, a w soboty klubowicze mogą brać udział w gorącym Sex Party. Erotyczna dyskoteka jest czynna od 21:00 do późnych godzin porannych. Jak reklamują klub Prive właściciele, to jedyne takie miejsce na swingowej mapie Polski, zaprojektowane specjalnie na potrzeby swingersów. W klubie można znaleźć SPA Swinger, strefę BDSM, prysznice, ogród, glory hole oraz strefę masażu, lokal zapewnia swoim gościom także środki higieny osobistej, lubrykanty oraz prezerwatywy.

#2 Klub USTA

Inne znane polskie lokale spod szyldu Klub Swingers to Bordeaux w Łodzi, Redfoxswing w Czeladzi, Swinger Clug w Częstochowie, Euphoria Club w Warszawie oraz USTA. Ten ostatni to najdłużej działający Klub Swingersów w Warszawie. Swinger Klub USTA zapewnia swoim gościom wyszkoloną i dyskretną obsługę, a także zmysłową atmosferę, sprzyjającą nawiązywaniu nowych kontaktów. Swingersi mogą tutaj korzystać z wielu różnych pomieszczeń, w tym między innymi pokoju BDSM oraz dużych pokojów z wieloosobowymi skórzanymi łóżkami.

Ile kosztują imprezy dla Swingersów? Jakie są zasady?

Ile kosztują imprezy dla Swingersów? Jakie są zasady?

Ile kosztują imprezy dla Swingersów? Jakie są zasady?

Ceny imprez w klubach Swingersów wahają się od 100 do nawet 300 złotych od osoby. Pary zazwyczaj płacą około 200 złotych, a ponieważ kobiety – singielki rzadziej biorą udział w tego typu imprezach, wstęp dla Pań jest często darmowy. Panowie niestety nie mają takiego szczęścia i często muszą zapłacić za bilet więcej, niż gdyby przyszli z partnerką. W cenie biletu za imprezę swingersi mają zagwarantowany imprezowy zestaw przetrwania, czyli prezerwatywy, lubrykanty, ręcznik, a także lane piwo i drinki. Podstawą imprez dla swingersów jest dyskrecja, dlatego w klubach Swingers nie wolno robić zdjęć, ani nagrywać filmów.

Uczestnicy imprez w Swinger Klubach mogą przyłączać się do wspólnych zabaw erotycznych, ale nie muszą, jeśli nie chcą. Nikt ich nie zmusza do tego, by z kimś uprawiać seks lub flirtować. Jeśli takie są ich preferencje, goście mogą po prostu przyglądać się innym podczas miłosnych uniesień. Hasła, jakimi reklamują się kluby Swingersów w Polsce to „Możesz wszystko – nie musisz nic” oraz „Co się stało w Swingers Klubie, zostaje w Swingers Klubie”. Każdy gość takiego lokalu sam wyznacza granice, których się trzyma. W przypadku, gdy któreś zasady zostaną złamane, ktoś za bardzo się upije lub będzie się zachowywać wulgarnie, zostaje wyproszony z lokalu. Podobnie ma się rzecz z hotelami dla swingersów. Tutaj też panują określone zasady. Które z nich warto odwiedzić? Odpowiadamy na to pytanie poniżej!

Hotel dla swingersów – gdzie za granicą można znaleźć dobry hotel swinger?

#1 La Mirage Swingers Hotel Complex

La Mirage Swingers Hotel Complex

La Mirage Swingers Hotel Complex.

Przeglądając oferty zagranicznych hoteli, możemy z łatwością odnaleźć miejsca, których oferta skierowana jest specjalnie do osób szukających urozmaicenia w sferze intymnej. Chyba nikogo nie dziwi, że większość z nich mieści się w gorących i tropikalnych krajach. Jednym z polecanych i znanych swinger hotelów jest hiszpański obiekt La Mirage Swingers Complex. Ten dedykowany swingującym parom swingers hotel jest bardzo oblegany w okresie letnim, dlatego pobyt warto zarezerwować sobie wcześniej.

Oferta hotelu La Mirage Swingers Hotel Complex jest bardzo obszerna, to wymarzone miejsce na swingers weekend. Szereg atrakcji ułatwia uczestnikom wyjazdu zawieranie znajomości, które mogą się przerodzić w wyjątkową przygodę, zarówno dla singla, jak i dla pary. Na terenie resortu znajduje się między innymi jacuzzi, słoneczny taras, restauracja, dwie wanny z hydromasażem, minimarket oraz duży basen. W jednej z dwóch sal zabaw została ulokowana także słynna huśtawka seksu oraz lustrzany sufit podgrzewający atmosferę. Goście odwiedzający La Mirage Swingers Hotel Complex dostają na start bezpłatny pakiet prezerwatyw, a jeśli komuś jeszcze brakuje rozrywki, może się udać do zaprzyjaźnionego Klubów Swingersów Fun4all, który znajduje się w pobliżu hotelu i spędzić tam noc, poznając nowe osoby, które poszukują takich samych doznań.

#2 Swingers Resort Venus

Swingers Resort Venus

Swingers Resort Venus.

Znany swinger hotel to także znajdujący się na Wyspach Kanaryjskich hotel Venus Resort Swingers. Hotel dla swingersów posiada atrakcyjne i zadbane pokoje, a świetna lokalizacja i piękna okolica sprzyjają miłemu urlopowi w wyśmienitym towarzystwie. Dodatkowe atrakcje, na które mogą liczyć goście Swingers Resort to park wodny, odkryty basen, bary, pokoje SPA, pokoje dźwiękoszczelne, pokój gier, łaźnie na świeżym powietrzu oraz bujny ogród sprzyjający romantycznym schadzkom. Hotel nie oferuje pobytów jednoosobowych, oferta jest skierowana przede wszystkim do par, jest to hotel „swingers only”.

#3 Swingers hotel Costa del Sol

Swingers hotel Costa del Sol

Swingers hotel Costa del Sol.

Jeśli marzy Ci się swingers weekend, warto zainteresować się także znajdującą się na Chorwacji prywatną willą Costa del Sol. Właściciele willi organizują specjalne wyjazdy, którymi nie wzgardziłby żaden klub swingersów! Gorące otoczenie willi sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości. To dobry pomysł na wyjazd dla par, które potrzebują odświeżenia w związku.

#4 Swingers Resort The Palms Casino

Swingers Resort The Palms Casino

Swingers Resort The Palms Casino.

The Palms Casino to swingers resort w Las Vegas. Ekskluzywny hotel stanowi idealne miejsce na weekendowy wyjazd dla dorosłych. Apartamenty są dyskretne, ale na terenie hotelu znajduje się wiele obiektów, które już nie są takie grzeczne. Goście odwiedzający The Palms Casino zyskują dostęp do kompleksów basenowych (i odbywających się tam gorących imprez), a także 40 – piętrowej Fantasy Tower z obracającym się pod lustrzanym sufitem łóżkiem.

#5 Swingers Hotel Drake

Swingers Hotel Drake

Swingers Hotel Drake.

Hotel dla swingersów Drake jest zlokalizowany w Toronto w Kanadzie. Obiekt wypoczynkowy oferuje swoim gościom cały szereg różnych atrakcji, w tym między innymi zyskują oni dostęp do perwersyjnych i erotycznych gadżetów. W okolicy hotelu znajduje się wiele klubów dla swingersów, w których można spędzić noc, a następnie przenieść się do dyskretnego hotelowego pokoju, by pielęgnować nowe znajomości. To hotel zarówno dla singli, jak i dla par, które chcą przełamać rutynę w związku i zaznać nowych, erotycznych przygód.

#6 Swingers Resort Temptation Cancun

Swingers Resort Temptation Cancun

Swingers Resort Temptation Cancun.

Resort Temptation Cancun to meksykański ośrodek dedykowany wyłącznie osobom dorosłym. W hotelu są organizowane imprezy tematyczne, konkursy Miss Temptation oraz inne zabawy dla miłośników swingowania, które najczęściej kończą się nieskrępowanym rozbieraniem do naga. Na terenie obiektu znajdują się dwa baseny – Sexy Poll i Quiet Pool – goście mogą z nich korzystać całodobowo, wybierając strefę imprezy według uznania i preferencji.

#7 Swinger Hotel Hedonism

Swinger Hotel Hedonism

Swinger Hotel Hedonism.

Jak nazwa wskazuje, hotel Hedonism na Jamajce to hotel, dla par, które chcą, by wakacyjne wyjazdy dawały jeszcze więcej przyjemności. Odwiedzające hotel pary dzielą się na dwie grupy – „prude” oraz „nude”. W strefach „prude” goście mogą korzystać z hotelowych atrakcji, będąc częściowo ubranymi, natomiast do strefy „nude” mogą wejść wyłącznie Ci, którzy są całkowicie rozebrani. Atmosfera w Swinger Hotel Hedonism często jest tak gorąca, że wędrówki ze strefy „prude” do strefy „nude” są nieuniknione!

#8 Desir Riviera Maya Resort

Desir Riviera Maya Resort

Desir Riviera Maya Resort.

Meksykański ośrodek Desir Riviera Maya Resort to prawdziwy raj dla swingersów. Prywatna plaża, klub nocy, wanna z hydromasażem na dachu (mieszcząca 30 osób) to tylko niektóre z atrakcji oferowanych przez Desir Riviera Maya Resort. Goście odwiedzający hotel mogą liczyć na nieskrępowaną i trwającą wiele godzin nocnych oraz dziennych zabawę.

#9 Swinger Hotel Oz’Inn

Swinger Hotel Oz’Inn

Swinger Hotel Oz’Inn.

Oz’Inn to hotel zlokalizowany na terenie francuskiego miasteczka Cap d’Agde. W pobliżu hotelu znajduje się plaża dla nudystów – właśnie dla nich skierowana jest oferta hotelu. Pobyt tutaj mogą zarezerwować wyłącznie osoby dorosłe, a z uwagi na duże oblężenie, rezerwacji trzeba dokonywać z wyprzedzeniem. Oz’Inn to komfortowe pokoje z łóżkami typu king-size, duży słoneczny tara z jacuzzi, Swingers SPA, łaźnie tureckie i lounge bar. Dodatkowo goście mogą brać udział w imprezach tematycznych oraz uczestniczyć w cotygodniowych obiadach z muzyką na żywo.

#10 Villa Atraides

Villa Atraides

Villa Atraides.

Villa Atraides to także obiekt, na którego terenie organizowane są imprezy dla swingersów. Willa znajduje się w pobliżu miejscowości Pelekas na Korfu, składa się z 4 sypialni, dużego basenu i ogrodu. Po obiekcie można poruszać się nago, ale seks na terenie przestrzeni wspólnych nie jest dozwolony. Oferta hotelu jest skierowana tylko i wyłącznie dla osób dorosłych, mile widziani są naturyści i swingersi.

#11 La Macarena Swingers Resort

La Macarena Swingers Resort

La Macarena Swingers Resort.

Hiszpania to kraj, w którym zjawisko swingowania jest dość powszechne. W resorcie wypoczynkowym La Macarena w Maladze swingujące pary są szczególnie mile widziane. Na terenie obiektu znajduje się duży basen, a także pokoje zabaw. Dodatkowy atut to rewelacyjna kuchnia śródziemnomorska, której można spróbować, będąc ubranym w ekscytujące i seksowne fatałaszki.

#12 Vanilla Alternative

Vanilla Alternative

Vanilla Alternative.

Vanilla Alternative to jedno z niewielu miejsc – Swingers Resort – na terenie Wielkiej Brytanii. Klub i hotel dla swingersów położone są na terenie o wielkości ponad 8 akrów. Goście Vanilla Alternative mogą liczyć na dobrze wyposażony bar, liczne pokoje zaprojektowane do erotycznych zabaw oraz gorącą kąpiel w ogromnej wannie z hydromasażem. Obiekt organizuje także dla swoich gości erotyczne kolacje oraz imprezy tematyczne.

Polski wyjazdowy klub swingers, czyli gdzie w Polsce można znaleźć hotel dla swingersów?

Chcesz się dowiedzieć, gdzie w Polsce można znaleźć swingers resort, swingers hotel lub swinters motel? Wcale nie musisz wylatywać aż do Hiszpanii, by móc swobodnie móc satysfakcję z intymnych, grupowych spotkań. Poniżej znajdziesz listę polskich hoteli, które są często odwiedzane przez swingersów, a nawet mają specjalnie przygotowane oferty dla członków swinger klubu.

#1 Hotel Swinger Sleep & Go

Hotel Swinger Sleep & Go

Hotel Swinger Sleep & Go.

Jeśli szukasz hoteli dla swingersów, warto zainteresować się obiektem Sleep & Go, znajdującym się na terenie wspomnianego przez nas klubu Prive. Trzygwiazdkowy hotel ma 42 miejsca noclegowe w pokojach o wysokim standardzie. Goście odwiedzający klub Swingersów mogą tam wypocząć po całonocnej imprezie.

#2 Swingers resort Jacuzzi Club & Resort

Swingers resort Jacuzzi Club & Resort

Swingers resort Jacuzzi Club & Resort.

Klub Swingers Jacuzzi Club & Resort to ośrodek, który początkowo organizował tylko imprezy prywatne, w gronie najbliższych znajomych. Obecnie kurort jest znany w całej Europie. W Jacuzzi Club & Resort bywają regularnie uczestnicy Międzynarodowych Swingers Weekendów. To duża impreza, która ściąga do Gdańska na jeden weekend nawet kilkaset osób zainteresowanych swingowaniem. Duży prestiż i dobra renoma Jacuzzi Club & Resort wynika z tego, że na organizowane w tym ośrodku imprezy niełatwo się dostać. Aby otrzymać zaproszenie do Swingers resortu, trzeba poznać zasady i zwyczaje ośrodka i je w pełni zaakceptować. Powodem takiego podejścia właścicieli Swingers Resort jest chęć zaoferowania gościom odpowiedniej, prestiżowej i zarazem intymnej atmosfery, tak, by mogli oni poczuć się wyjątkowo.

Gdański Swingers Resort to wiele playroomów, które można odwiedzić w ciągu jednej nocy, w ramach jednej wejściówki na imprezę. Znajdują się tutaj strefy zabawy „tylko dla par”, strefy, w których obowiązują tematyczne przebrania (np. maski lub suknie ślubne), a także strefy dla osób o takich samych preferencjach seksualnych („gang bang”, „fetish/bdsm”). Do dyspozycji gości są także baseny i sauny, jacuzzi, swingers spa, sauna, domek grillowy, kort tenisowy, prywatna plaża i wieloosobowe apartamenty. Ośrodek jest systematycznie rozbudowywany.

Wejściówki na imprezy dla swingersów w Jacuzzi Club & Resort zaczynają się od 40 złotych (cena dla singielek). Cena zawiera ręczniki, klapki, depozyt w formie szafki oraz dostęp do wyposażenia klubu – playroomów, dyskotek itd. Stali klubowicze mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Zainteresowani spędzeniem dłuższego czasu w Swingers Resort mogą wykupić tzw. Różowe Wczasy. To pakiet kilkudniowy, od poniedziałku do czwartku lub od czwartku do niedzieli, w ramach którego goście mają zapewniony nocleg, a także mogą korzystać bez oporu z klubowych playroomów i innych atrakcji na terenie obiektu.

#3 SPA Swinger Lava Club

SPA Swinger Lava Club

SPA Swinger Lava Club.

Niedzielny chillout relax & Spa Swinger to atrakcja, którą oferuje swoim gościom warszawski Lava Club. Miłośnicy erotycznych zabaw w większym gronie z pewnością docenią ten elitarny lokal. W Lava Club odbywają się zarówno imprezy dla par, jak i party w stylu gang bang. Lokal to ponad 200 metrów przestrzeni ociekających atmosferą podniecenia i seksualnego napięcia.

#4 SPA Swinger Kudowa-Zdrój

SPA Swinger Kudowa-Zdrój

SPA Swinger Kudowa-Zdrój.

Oferta skierowaną do swingersów posiada także SPA w Kudowie Zdroju. Weekendowe wyjazdy dedykowane są grupom od kilku do nawet kilkudziesięciu zainteresowanych osób. Pobyt poprzedzają specjalnie zorganizowane wieczory integracyjne, by pary mogły się lepiej poznać.

#5 Pokój Greya w Warszawie

Pokój Greya w Warszawie

Pokój Greya w Warszawie.

Ostatni z obiektów, który zdecydowaliśmy się ująć w naszym rankingu to warszawski apartament dla dorosłych – Szampan i sekrety. To pierwszy w Polsce apartament, w którym można realizować nawet najbardziej skryte fantazje seksualne. Apartament mieści się w Żyrardowie i funkcjonuje jak zwykły hotel. Do dyspozycji gości są rozmaite akcesoria erotyczne, a także wyjątkowe pomieszczenia stylizowane na sceny rodem z książek o Christianie Grey. Właściciele Szampan i sekrety mają w planach stworzenie sieci apartamentów dla partnerów, którzy chcą wprowadzić nieco pikanterii do swojego łóżkowego życia. Być może obiekty te będą przyjazne również dla swingersów? My dostrzegamy tutaj duży potencjał dla Hotel Swinger!

Swinger weekend w miasteczku Cap d’Agde

Amatorzy miłości francuskiej i francuskiego romantyzmu powinni zapoznać się z ofertą turystyczną francuskiego miasteczka Cap d’Agde, znajdującego się na południowym wybrzeżu kraju. Na rozległych plażach nad Morzem Śródziemnym, wśród sprzyjających okoliczności natury można spotkać pary, zażywające wszelkich rozkoszy ciała. Niezmęczeni miłością uprawianą w pełnym słońcu, swingersi mogą skorzystać także z bogatej oferty nocnego życia w Cap. Miasto to swego rodzaju swingers resort – jest pełne klubów, barów i dyskotek, w których można poznać wielu potencjalnych nowych partnerów. Tłumami zjeżdżają się tutaj nudyści i naturyści, a także swingujące pary.

Swinger weekend w miasteczku Cap d’Agde

Swinger weekend w miasteczku Cap d’Agde

Swingers weekend w Polsce

Pary, którym marzy się swingers weekend w Polsce, powinny się zainteresować ofertą przygotowaną przez wspomniany już wcześniej przez nas Euphoria Club. Poza organizacją imprez tanecznych dla swingersów klub organizuje także wyjątkowe wyjazdy. Najnowszy projekt SwingTravel ma na celu połączyć zarówno doświadczonych swingersów, jak i początkujących entuzjastów tej formy rozrywki. Uczestnicy mogą udać się na zorganizowaną podróż do najdalszych, najgłębiej ukrytych  zakątków Polski, np. do miejscowości Machary na Mazurach. Inicjatywa ta jest unikalna na polskim rynku i z pewnością wiele swingujących par ją doceni.

Polscy swingersi wciąż jeszcze ukrywają się w Internecie, w zadymionych klubach i pubach, na erotycznych dyskotekach oraz w zaciszach hoteli. Tymczasem na terenie USA prężnie działa stowarzyszenie NASCA, które patronuje wszystkim aktywnościom, projektom i lokalom, które są dedykowane swingersom. Ofert wyjazdów dla swingersów najlepiej jest szukać na dedykowanych portalach – tam można bardzo szybko znaleźć także konkretne oferty innych par. Czy kiedyś w Polsce to zjawisko przejdzie do codzienności? Tego nie wiadomo, ale jedno jest pewne – zwolenników swingowania w Polsce przybywa z roku na rok, zwłaszcza wśród par z długim stażem. Czy pomaga im to utrzymać zdrowy i satysfakcjonujący związek oraz uniknąć zdrad? Miejmy nadzieję, że tak!