Tarot Online

Swojskie życie, czyli agroturystyka ze zwierzętami

2018.01.02

2 minuty i 57 sekund

Zdjęcie stockowe

Chcesz wypocząć od miejskiego zgiełku, cieszyć się spokojem i bliskim kontaktem z naturą? Dodatkowo kochasz zwierzęta, ale na co dzień z powodu licznych obowiązków kontakt nimi jest silnie ograniczony? Jeśli tak, warto zapoznać się z ofertą gospodarstw agroturystycznych, które zapewniają nie tylko swojski klimat, ale i zróżnicowany kontakt z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.

Przygoda w siodle

Zapach siana, smak kwaśnego mleka i pianie koguta o poranku u wielu z nas przywołuje wspomnienia z dzieciństwa. Dziś życie na wsi nie wygląda już co prawda jak w czasach młodości naszych dziadków, jednak w wielu miejscach w Polsce nadal możemy cieszyć się swojskim klimatem. Dla osób chcących poznać uroki idyllicznego, wiejskiego życia, wspaniale sprawdzą się oferty gospodarstw agroturystycznych i rancz.

Majestatyczne, piękne kasztany, skubiące na pastwiskach trawę siwki, to wspaniały widok dla miłośników koni. Wybór gospodarstw oferujących naukę jazdy konnej jest ogromny. Agroturystyka „Polanka” mieszcząca się na Roztoczu, wśród zachwycającego wiejskiego krajobrazu, posiada obok dogodnej bazy noclegowej i wypadowej,  stadninie koni. Wykwalifikowani instruktorzy zadbają o komfort gości chcących nauczyć się jazdy konnej, a kontakt z ich podopiecznymi stanie się nie zapomnianym przeżyciem.

Dla miłośników nawiązywania bliskiej relacji z końmi, dodatkowo chcących wzbogacić swój wakacyjny wyjazd zadbaniem o zdrowie,interesujące mogą być agroturystyki oferujące hipoterapię. „Jędrusiowa Chata” znajdująca się w miejscowości Wieleń nad Notecią oferuje zajęcia dla grup zorganizowanych oraz indywidualne sesje terapeutyczne. Oprócz koni w gospodarstwie znajduje się także przesympatyczny osiołek  Tuptuś, oraz liczne zwierzęta gospodarcze.

Dla zwiększenia siły wewnętrznej oraz emocjonalnej równowagi warto rozejrzeć się za ofertą szkoleń, w których zajęcia prowadzone są z nietypowymi trenerami – końmi. Zajęcia rozwojowe oferuje miedzy innymi „Ośrodek HorseSense”. W ofercie znajdziemy zajęcia umożliwiające integrację myśli i działań, oraz wyciszenie emocji. Obcowanie z tak wielkim zwierzęciem, jakim jest koń nauczy nas także szacunku i zaufania.

Sekret Kaszub

Agroturystyka oferuje dziś kontakt nie tylko ze zwierzętami znanymi z polskich zagród. Na Kaszubach znajduje się niezwykłe miejsce, należące do Pani Agnieszki i Pana Grzegorza Kuliś. Małżeństwo hoduje w swym gospodarstwie przesympatyczne alpaki oraz lamy, a także kucyki czy kozy. Oferowana przez nich „alpakoterapia”  cieszy się coraz większym powodzeniem. Kontakt z tymi  spotykanymi najczęściej za kratami ogrodów zoologicznych zwierzakami może być niezwykłym doznaniem. Nie tyko ze względu na miękką, przyjemną w dotyku wełnę, jaką pokryte jest ciało tych zwierząt, ale przede wszystkim na ich inteligencję i nieco krnąbrny charakter.

Wśród lasów i zamków

Coraz liczniejsze gospodarstwa agroturystyczne zapewniają także kontakt z dzikimi mieszkańcami polskich lasów. Położone w Jurze Krakowsko Częstochowskiej gospodarstwo Między Zamkami posiada ofertę skierowaną do dzieci i osób dorosłych. Dzięki dogodnemu położeniu wśród lasów, w pięknych okolicznościach przyrody, oferuje pobudki wśród ptasich treli, oraz gwarantuje towarzystwo dzikich zwierząt, takich jak sarny. Położone na skaju Puszczy Człuchowskiej, w zacisznej enklawie, gospodarstwo Łosiowisko także  zapewnia bliski kontakt z mieszkańcami tamtejszych lasów. Dzięki dogodnemu położeniu, odwiedzający je turyści, mogą w trakcie swych leśnych wycieczek dojrzeć siedliska bobra, wydry, orła bielika czy bociana czarnego.