Szybko czy bezpiecznie? Porównujemy środki transportu

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wybierając środek transportu trzeba zdecydować się pomiędzy tanim a bezpiecznym podróżowaniem. Planując wyprawę trzeba wziąć pod uwagę parę czynników. Należy do nich przede wszystkim odległość, a także cena oraz czas podróży.

Szybko czy bezpiecznie?

Planując podróż, trzeba się przede wszystkim zastanowić nad tym, jak daleko od miejsca zamieszkania znajduje się cel wyprawy. Jeżeli udajemy się do miejsca nie dalekiego od naszego pobytu, warto zdecydować się na podróż samochodem lub autobusem. Jeśli jednak w planach jest kilku godzinach lub nawet parodniowa podróż, lepiej rozejrzeć się za innym środkiem lokomocji. Kolejną rzeczą którą należy wziąć pod uwagę jest czas podróży. Jeżeli posiadamy określoną  ilość czasu, którą możemy przeznaczyć na urlop, warto jest zdecydować się na środek transportu którym przemieścimy się najszybciej. Czynnikiem który najczęściej determinuje wybór środka transportu jest cena podróży. Warto jest dokładnie określić koszt benzyny, zanim decydujemy się na podróż samochodem. Może się bowiem okazać, że korzystanie z transportu publicznego będzie dużo tańsze. Ostatnią rzeczą którą należy wziąć pod uwagę jest ilość podróżujących osób

Podróż samolotem

Samolot jest często wybierany przez osoby które nie liczą się z wydatkami. Przelot samolotem pozwala także ograniczyć czas podróży, a często jest jedyną możliwością. Decydując się na przelot samolotem, warto jest poszukać tanich połączeń na długo przed planowaną wyprawą. Właściciele linii lotniczych często organizują promocje, mające zachęcić podróżnych do zakupu biletów. Pojawiają się wtedy atrakcyjne oferty i można bardzo wiele zaoszczędzić na podróży. Samoloty wybieramy zazwyczaj wtedy gdy podróżujemy na inne kontynenty. Ponadto jest to najszybszy, oraz najbezpieczniejszy środek transportu. Najczęstsze minusem jest cena, ponieważ podróż dużej grupy, w szczególności rodziny jest znacznym wydatkiem. Kolejnym ograniczeniem podróży samolotem jest wielkość bagażu. Udając się na bardzo długi pobyt, nie możemy wziąć ze sobą zbyt dużej ilości rzeczy. Często także i gabaryty są ograniczone, nie ma możliwości zabrania ze sobą na przykład roweru.

Podróż pociągiem

Decydując się na podróż z polskimi liniami kolejowymi, należy liczyć się licznymi niespodziankami. Infrastruktura kolejowa w Polsce jest dobrze rozwinięta, jednak pociągi często mają opóźnienia. Sytuacja ta wynika z panującymi pogody, a także z wielu czynników, które ciężko jest przewidzieć. Mimo to podróż pociągiem jest komfortowa, a także często szybka i wygodna. Zakupić bilety na pociąg można z odpowiednim wyprzedzeniem, gwarantując sobie wtedy miejsca siedzące.

Podróż samochodem

Najczęściej wybieraną opcją podróżowanie własnym samochodem. Jest najwygodniejsza z możliwych opcji, ponieważ nie ogranicza nas czas odjazdu. Decydując się na podróż samochodem, musimy dokładnie sprawdzić jego stan techniczny. Kwestią dyskusyjną jest także cena takiej podróży. Wybierając się w podróż w pojedynkę jesteśmy narażeni na znaczne koszty. Można wtedy zdecydować się na ogłoszenie przejazdu na licznych portalach, które pomagają w znalezieniu towarzyszy podróży. Z pasażerami można podzielić się kosztami przejazdu. Ponadto decydując się na podróż samochodem jesteśmy ograniczeniami wielkością bagażu. W trakcie podróży możemy korzystać z postojów.

Podróż autobusem

Podróżowanie autokarem nadal jest bardzo często wybieranym środkiem transportu. Bilety są stosunkowo niskie, a ich zakup odpowiednio wcześniej zaplanowany  gwarantuję atrakcyjne ceny. Z tym środkiem lokomocji wiąże się jednak utrudnień. Przede wszystkim taka podróż jest długa, a często niewygodna. Ponadto podróżując autokarem jesteśmy uzależnieni od kierowcy oraz od przewoźnika. Postoje są dosyć rzadkie, ponieważ zazwyczaj kierowcy zależy na dotarcie do celu w określonym czasie. Ponadto trzeba się liczyć z godziną odjazdu.