Trekking zimą – 5 ciekawych pomysłów

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Trekking zimą wymaga pewnych przygotowań oraz obycia w terenie wysokogórskim. Na zimowe wypady w góry konieczny jest także odpowiedni sprzęt. Jak się przygotować na taki wyjazd? Podpowiadamy!

Trekking zimą – jak się przygotować na zimowy wypad w góry?

Trekking zimą wymaga odpowiedniego przygotowania, zarówno teoretycznego, jak i praktycznego. Najważniejsza kwestia to odpowiedni ubiór i sprzęt.

Zimą konieczne będą:

  • dobre buty trekkingowe z możliwością podpięcia raczków/kolców/raków,
  • latarka czołówka,
  • gogle,
  • raki/raczki/kolce oraz obycie z nimi,
  • dodatkowy sprzęt – czekan, plecak z ABS.

Bardzo ważne jest, by sprawdzić wcześniej, czy szlak, którym zamierzamy iść, nie jest zamknięty, a także na bieżąco śledzić komunikaty pogodowe oraz lawinowe. Należy również przygotować się odpowiednio do niskiej temperatury, w której przyjdzie nam wędrować. Odzież powinna być mrozo i wiatroodporna, bielizna termiczna, obowiązkowe będą także czapka, buffa oraz rękawiczki.

Trekking zimą – 5 ciekawych pomysłów na łatwe trasy

Oto 5 pomysłów na ciekawe zimowe trasy, w które można pojechać nawet początkująca osoba.

#1 Zimowe Gorce

Jeśli lubimy długie wędrówki prostymi szlakami, warto wybrać się zimą w Gorce. Opcji noclegowych jest wiele i wszystkie są klimatyczne – Stare Wierchy, Gorczańska Chata czy Schronisko na Turbaczu przywitają turystów z otwartymi rękami.

#2 Polarna Śnieżka

Zimowe Karkonosze mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń i widoków. Polarna Śnieżka przy dobrych warunkach wygląda oszałamiająco! Możemy się na nią wdrapać bezpośrednio z Karpacza lub urządzić sobie po drodze przystanek w Domu Śląskim.

#3 Zimowa Gęsia Szyja

Trasa jest dość bezpieczna, choć dla niektórych może się okazać zbyt długa. Wysiłek wynagrodzi ciepły obiad zjedzony po zejściu ze szlaku w schronisku Roztoka. Należy pamiętać o tym, by wziąć raki!

#4 Szlak na Grzesia

Grześ to bardzo przyjazna góra dla początkujących. Można się na nią wdrapać bezpośrednio ze schroniska w Dolinie Chochołowskiej. Jeśli widoczność będzie dobra, niezapomniane widoki są gwarantowane! Warto wziąć raki na taką wyprawę.

#5 Zimowa Babia Góra

Jeśli mamy obycie w górach zimą, warto spróbować zdobyć zaśnieżoną Babią Górę. Diablak nie bez powodu się tak nazywa, ale po wyposażeniu w dobre ubrania i raczki na pewno uda się wejść na szczyt w jednym kawałku! A po zejściu można odpocząć i zregenerować się w schronisku Markowe Szczawiny.