Wyjazd do SPA na weekend

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Pobyt w SPA jest niezwykle przyjemnym przeżyciem. Dla podróżnych kładący duży nacisk na pielęgnacje swojego ciała, a także zdrowie, oraz chcących się zrelaksować po dniu pełnym wrażeń, przygotowane przez hotele oferty zawierające atrakcje takie jak baseny termalne oraz zabiegi SPA.

Termin SPA pochodzi od łacińskiego zwrotu Sanus per aquam i oznacza dosłownie zdrowie przez wodę. W starożytności ludzie bardzo często spotykali się w termach, dbając ten sposób o swoje ciało oraz liczne kontakty towarzyskie. Dziś sytuacja wygląda niezwykle podobnie, udając się do SPA, chcemy się zrelaksować, gdy ktoś dba o nasze ciało, a także spędzić czas w miłym towarzystwie. Obecnie oferty SPA posiadają najczęściej wyspecjalizowane obiekty, takie jak hotele. W Polsce ośrodków tego typu pojawia się coraz więcej. Poniższe zestawienie zawiera najlepszą ofertę hoteli ze strefą SPA.

Nad szumiącym morzem

Jeżeli wybieramy się na wypoczynek nad Morze Bałtyckie, możemy skorzystać z znajdującego się w Międzyzdrojach SPA Bagiński & Chabinka. W ich ofercie można odnaleźć szereg zabiegów kosmetycznych i medycznych. Do niesamowity nowinek należy okład wykonany z białej i czarnej perły, który można stosować zarówno na twarzy jak i ciało. Obiekt ten jest niezwykle urokliwy, położony w atrakcyjnej lokalizacji w otoczeniu przyrody jest idealnym miejscem dla relaksu zarówno dla ciała i duszy ponieważ morskie fale ukoją nawet najbardziej skołatane nerwy. Nadal pozostając nad morzem warto zaznajomić się z ofertą Primavera Conference & Spa znajdującym się w Jastrzębiej Górze. Hotel ten oferuje bardzo dużą ilość sal konferencyjnych w których można zorganizować spotkania biznesowe. W trosce o naszych pracowników możemy zakupić dla nich Pakiet Biznes zawierający dwa noclegi oraz posiłki. Gratką okaże się możliwość skorzystania z zabiegów SPA. W swojej ofercie  hotel posiada migdałowo czekoladowy peeling ciała, a także wiele innych aromatycznych zabiegów. Z kolei w okolicach Międzywodzia, w bliskim towarzystwie wyspy Wolin znajduje się elegancki hotel Marina Wellness & Spa. Kompleks oferuje zestawy pielęgnacyjne obejmujące całe ciało, z wyróżnieniem twarzy dłoni oraz stóp. Posiada  w ofercie wiele popularnych zabiegów, jak  podnoszących witalność masaż bambusem oraz świecą, a także aromatyczny peeling migdałowy. Osoby które udadzą się do Międzywodzia docenią na pewno także niesamowite okolice, pełne dzikiej przyrody gdyż niedaleko znajduje się Park Krajobrazowy.

Urok mazur

Przenosząc się na Mazury, warto wspomnieć o hotelu Głęboczek Vine Resort and Spa. Jest to gratka dla miłośników winiarstwa, ponieważ ofercie hotelu znajduje się wiele zabiegów na bazie wina. Winnica SPA oferuje między innymi kąpiel w wannie wypełnionej winem okłady z miąższu owoców, a także peeling z pestek winogron. Po takich zabiegach z pewnością warto także zakosztować win, znajdujących się w tamtejszym winnicy. Także na Mazurach można odnaleźć Hotel Spa dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie, oferujący łaźnie rzymskie, a także baseny solankowe, sauny czy jacuzzi. W ofercie można odnaleźć bardzo wiele pakietów zabiegów relaksacyjnych i pielęgnacyjnych, między innymi pakiet Dotyk Ciepła, oferujący masaż szyi oraz ramion.