Zatrzymaj się w apartamencie w Zakopanem, poznaj Słowację

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jeśli jesteś zainteresowany również zwiedzaniem zagranicznych państw, najlepiej zacząć od tego, który jest najbliżej. Jadąc na weekend do stolicy Tatr, bardzo łatwo jest dotrzeć do naszych południowych sąsiadów. Słowacja, chociaż jest małym krajem, oferuje bardzo wiele różnorodnych atrakcji. Poznaj najciekawsze z nich.

5 najważniejszych atrakcji na Słowacji, które powinieneś zobaczyć

Aquacity w Popradzie

To bardzo duży kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy, a tylko jedną jego częścią jest wodne miasto. Składają się na nie między innymi zewnętrzne baseny termalne, z hydromasażem oraz wiele atrakcji dla dzieci. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz odnawialnych źródeł energii, Aquacity działa w zgodzie z naturą.

Ciekawym elementem tego parku jest bardzo rozbudowana gama atrakcji dla dzieci i młodzieży. Można wyróżnić między innymi Wyspę Skarbów, która swoją scenerią przenosi najmłodszych w szalony, piracki świat, dając nieograniczone możliwości do wspaniałej zabawy.

Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju pokazy, skierowane głównie do dorosłych gości. Można wymienić tutaj laser show, który odbywa się co wieczór w basenie Blue Sapphire.

Smokowiec i Tatrzańska Łomnica

To jedne z najlepiej usytuowanych ośrodków turystycznych, dzięki którym podejście w wysokie Tatry będzie łatwiejsze. Wspaniała okazja dla miłośników górskich wędrówek, którzy zdobywali już doświadczenie w niższych pasmach po stronie polskiej. Smokowiec to jedno z najważniejszych węzłów kolejowych Tatrzańskiej Kolei Elektrycznej. Dojedziesz nią między innymi na Hrebeniok czy Łomnicę, czyli jeden z najwyższych szczytów po słowackiej stronie Tatr. Dodatkowo, to miejsce jest tak popularne z powodu źródełek, dających kwaśną wodę mineralną zdatną do picia.

Tatralandia

To jeden z większych basenów termalnych w Europie Środkowej, położony jedynie 50 km od przejścia granicznego Chyżne. Kompleks składa się z szerokiej oferty basenów oraz strefy wellness, ale właściciele nie zapomnieli o najmłodszych gościach, dla których również przygotowali wspaniałe atrakcje. Co oferuje Tatralandia?

  • 9 całorocznych basenów rekreacyjnych z mnóstwem gadżetów do hydromasażu, zajęcia aquaerobiku, wodnej siatkówki a nawet koszykówki
  • Aż 26 zjeżdżalni, zróżnicowanych pod kątem płynącego w nich prądu oraz trasy (w tym można wyróżnić aż 6 całorocznych)
  • 4 mniejsze kompleksy basenowe o różnej tematyce: Tropical Paradise, Saunowy Świat Celtów, Welness Paradise oraz dedykowany najmłodszym – Wyspa Piratów z Karaibów.

Muzeum Słowackiego Powstania Narodowego w Bańskiej Bystrzycy

Warto poznać nie tylko uroki wysokich Tatr, ale również historię naszych południowych sąsiadów. Właśnie dlatego zobacz wystawy w Muzeum Powstania Narodowego, których autorzy w przystępny sposób opowiadają zawiłe dzieje Słowaków.

Ogród Zoologiczny w Bratysławie

Oprócz oglądania licznych gatunków zwierząt, warto również poświęcić chwilę na spacer po starym mieście w stolicy Słowacji.