5 najpiękniejszych zamków w Polsce

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zamków w Polsce jest sporo, a żeby je zwiedzić, można sobie z powodzeniem zarezerwować na to całe wakacje. Specjalnie dla Ciebie wybieramy 5 najpiękniejszych zamków w Polsce, które koniecznie musisz zobaczyć.

Zamek w Malborku

Wyliczania zamków w Polsce nie można zacząć od tego absolutnego klasyka, który znajduje się na północy naszego kraju. Mowa oczywiście o Zamku w Malborku. Budowla jest wykonana całkowicie z rudych cegieł, a w sumie zostało ich wykorzystanych ponad 4,5 mln. To robi wrażenie, dlatego warto udać się tam z rodziną lub znajomymi i przeznaczyć sobie na jego zwiedzanie kilka godzin. W zamku organizowane jest wiele ciekawych wystaw, można podziwiać biżuterię, zbroje czy broń, a nawet wziąć udział w festynach tematycznych.

Zamek Moszna

Zamek Moszna ma swoich zwolenników, którzy wspólnie twierdzą, że jest on znacznie piękniejszy od tego w Malborku. Spór pozostawiamy w rękach turystów. Ta niesamowita budowla posiada aż 99 wież o różnej wysokości. Cudownie usytuowana kusi wieloma atrakcjami, które znajdują się w jej pobliżu np. stadniną koni czy szklarnią pełną egzotycznych roślin. Zamek znajduje się pod Opolem w miejscowości Moszna. Nie może go zabraknąć na liście zamków w Polsce, które trzeba odwiedzić!

Zamek Czocha

Zamek Czocha charakteryzuje jego świetne usytuowanie nad Zalewem Leśniańskim na Kwisie. Stoi on w miejscowości Sucha i olśniewa swoim czarującym wyglądem oraz mnóstwem legend, jakie są wokół niego. W Warowni dowiesz się o historii Białej Damy, która podobno straszy na zamku, a także poznasz wiele opowieści z czasów II Wojny Światowej. Tego nie da się opowiedzieć, a najlepiej wszystkiego doświadczyć!

Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu

Może kojarzysz ten zamek ze słynnej ekranizacji dzieła Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”. To właśnie realizowany był film w reżyserii Andrzeja Wajdy. Sam zamek kryje w sobie wiele podziemnych komnat, a wiele rozległych skrzydeł budowli jest w pełni udostępnionych dla turystów. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, a często organizowane tam turnieje rycerskie przyciągają na zamek małych i dużych!

Zamek Książ

Zamek Książ jest absolutną podstawą dla każdego miłośnika starych warowni. Ten trzeci co do wielkości zamków w Polsce wsławił się tym, że niegdyś był kwaterą Adolfa Hitlera. Turyści mogą zwiedzać wiele pięknych i urzekających komnat jak np. Salonik Chiński. Oprócz tego wokół warowni roztaczają się ogrody, a od niedawna można jeszcze zwiedzać podziemny chodnik. Zamek Książ posiada wiele swoich tajemnic, nie czekaj, tylko ruszaj w drogę, aby je wszystkie odkryć!