6 rzeczy, o które nie poprosisz Concierge

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Concierge to osoba, która może spełnić prawie każdą zachciankę gościa hotelowego. No właśnie, prawie, bo są rzeczy, o które nie poprosisz Concierge, sprawdź o, co nie wypada pytać osoby na tym stanowisku.

Zrobienie zakupów

Oczywiście, jeśli chodzi o zakupy spożywcze, a my z jakiejś przyczyny nie możemy ich zrobić samodzielnie, poprośmy o to Concierge. Jeśli Twoja lista zakupów to przykładowo podpaski, prezerwatywy, żel intymny lub po prostu zakupy, które robi się w sex shopach nie powinieneś o nie prosić Concierge, ponieważ będzie to krępująca sytuacja, jeśli nie dla was dwojga to przynajmniej dla niego. Zakup takich rzeczy to Twoja sprawa prywatna i nie powinieneś angażować w to osób trzecich.

Wyręczanie się

Masz spotkanie biznesowe, potem basen i uroczystą kolację? W natłoku rzeczy do zrobienia brakuje Ci czasu, aby złożyć życzenia bliskiej osobie i postanawiasz, wykorzystać do tego Concierge, aby zrobił to za ciebie. Jest to nadużycie i nie powinno się prosić kogoś, aby załatwiał prywatne sprawy za Ciebie. Bliska osoba na pewno byłaby w szoku, słysząc życzenia od obcej osoby już lepiej nie składać ich w ogóle, a potem w jakiś sposób wynagrodzić to, że się zapomniało, niż wysługiwać się kimś innym.

Niemoralne propozycje

Wydaje Ci się, że jeśli Concierge to osoba do zadań specjalnych, więc zrobi dla Ciebie wszystko? Błąd. Niemoralne propozycje są bardzo nietaktowne i w ogóle nie powinny mieć miejsca. Concierge należy traktować z należytym szacunkiem, a także nie należy stawiać osoby na tym stanowisku w sytuacji krępującej, mającej wpływ na jego dalszą pracę.

Umawianie

Jest sobota wieczór, a Ty siedzisz sam w pokoju i się nudzisz? Chciałbyś wyjść, poznać jakąś miłą dziewczynę, ale nie znasz miasta, więc postanawiasz poprosić Concierge o to, aby umówił Cię na randkę. Oczywiście, nie powinieneś tego robić, randka to twoja prywatna sprawa, którą  powinieneś załatwić samemu, a nie wyręczać się kimś innym.

Rozwiązywanie problemów

Nie zwierzaj się ze swoich rodzinnych problemów, a tym bardziej nie proś o ich natychmiastowe rozwiązanie, poradzić się możesz, ale nie wymagaj, aby Concierge za pomocą magicznej różdżki ułożył Ci całe życie na nowo, według twojego scenariusza.

Zostań moim przyjacielem

Czujesz się samotny i potrzebujesz przyjaciela? Pod ręką masz tylko Concierge, więc jemu proponujesz przyjaźń. Taka propozycja nie przystoi, ponieważ zaciera się granica między pracownikiem a klientem. Przyjaźń może pojawić się sama, ale nie proś o nią, bo będzie to fałszywa znajomość.