Albania, czyli nowy trend w turystyce

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Albania staje się coraz modniejszym kierunkiem podróży Polaków. Już w 2016 roku znalazła się na liście top 10 najchętniej odwiedzanych przez nas miejsc. Opowiadamy, dlaczego warto!

Niskie ceny na miejscu

Stereotypów na temat Albanii jest całe mnóstwo, jednak należy zostawić je w spokoju, ponieważ przez lata sporo się zmieniło. Albania nie jest już krajem Trzeciego Świata, w którym strach jest wyjść na ulicę. Jego mieszkańcy coraz bardziej skłaniają się ku kulturze zachodniej, a miejsce to kusi Polaków nie tylko wspaniałą pogodą oraz widokami, ale też przystępnymi cenami, jakie znajdziemy na miejscu.

Walutą w Albanii jest lek. 135 leków = 1 euro, co stawia turystów w bardzo komfortowej sytuacji. Dobry obiad pełen owoców morza, a do tego zakrapiany lampką wina można zjeść już w granicach 10 euro za dwie osoby. Oczywiście im bliżej głównych ulic oraz deptaków, tym drożej, jednak mimo to ceny nadal pozostają przystępne. Warto więc wziąć to pod uwagę.

Albania a baza hotelowa

Hotele oraz turystyka w Albanii nadal się rozwijają i chociaż Albańczycy są bardzo szybcy, wciąż nie należy ich porównywać do pięciogwiazdkowych hoteli w Egipcie. Mimo to można znaleźć świetne oferty w dobrej cenie, które proponują wczasy all inclusive w wysoce rozbudowanych ośrodkach hotelowych.

Jeżeli ktoś nie przepada za molochami hotelowymi, których nie sposób jest przejść i można się w nich zgubić, znajdą się również oferty kameralnych hotelików, gdzie można złapać oddech, ciesząc się ciszą i spokojem. Mówiąc prościej, każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego!

O ludziach i miejscach

Jadąc do Albanii, nie należy też obawiać się ludzi ani poglądów religijnych. Pod tym względem Albańczycy są bardzo liberalni i naprawdę nie przywiązują wagi do wyznania turystów. Odznacza ich za to wielka pogoda ducha, uśmiech oraz chęć pomocy, odwiedzającym ich kraj.

Co więcej, oprócz błogiego wylegiwania się na plaży, Albania ma do zaoferowania znacznie więcej. Warto wybrać się na kilka wycieczek, aby zwiedzić starożytne miasta np. Apolonię czy Bylis. Dla tych bardziej aktywnych szczególną atrakcją będzie z kolei wypad w góry np. w tzw. Alpy Albańskie. W Albanii można znaleźć szereg różnorodnych rozrywek i każdy turysta wybierze sobie spośród nich coś dla siebie.