Co kryją Góry Sowie – teorie spiskowe

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Położone na terenie województwa dolnośląskiego w Sudetach Środkowych Góry Sowie, skrywają wiele tajemnic i zagadek, które nie zostały nigdy wyjaśnione. W miejscu tym cały czas działają naukowcy oraz badacze, często napotykają jakąś nową zagadkę, którą należałoby rozwikłać, niestety nie jest to takie proste. Co kryją Góry Sowie-teorie spiskowe.

II wojna świata

W trakcie trwania II wojny światowej Dolny Śląsk był pod rządami III Rzeszy. Hitlerowcy mieli na tych ziemiach potężne zagłębie przemysłu wojennego, a w tym huty, kopalnie oraz zakłady zbrojeniowe. W 1943 roku alianci zaczęli bombardować fabryki powstałe na terenie Niemiec, w tej sytuacji na rozkaz Adolfa Hitlera, zaczęto przenosić przemysł zbrojeniowy pod powierzchnię ziemi  Dolnego Śląska. W związku z tym za sprawą tysięcy więźniów w Górach Sowich (ale nie tylko) powstały podziemne korytarze, hale przygotowane na masową produkcję broni.

Olbrzym

Obóz pracy, który miał na celu stworzenie dla nazistowskich Niemiec największego kompleksu górniczo-budowlanego. Riese zabrało tysiące żyć ludzkich, naziści, widzący więźniów, którzy byli już słabi, bądź niezdolni do pracy, zapędzali ich w jedną z wcześniej wybudowanych hal, a następnie ją wysadzali. Zbiorowych mogił w Górach Sowich jest około 20, w których spoczęło ponad 2000 jeńców, różnych narodowości. Olbrzym to polski odpowiednik słowa Riese, który może być kojarzony z ogromem tego, co miało powstać w Górach Sowich, czyli wielki przemysł zbrojeniowy, ale także z olbrzymią stratą istnień ludzkich.

Strażnicy

Po zakończeniu II wojny światowej na ziemiach polskich zostało kilku byłych oficerów SS, jaki był ku temu powód? Bali się tego, co ich czeka za to, co robili, a może mieli inne zadanie? Mówi się, że strzegli oni tajemnic Gór Sowich, niemieckiego złota oraz innych skarbów skradzionych przez nazistów w trakcie wojny. Teraźniejsi badacze, a także naukowcy, którzy próbują odgadnąć tajemnice Riese, dostają wiadomości z pogróżkami, aby natychmiast wycofali się z podjętych prac, bo grozi im niebezpieczeństwo. Często zdarza się, że gdy odkrywcy natknąć się na coś ciekawego lub wejdą za głęboko, dalszy teren, zostaje legalnie wykupiony przez niemieckich działaczy. Możliwe jest, że oprócz złota i kosztowności w Górach Sowich kryją się inne, gorsze tajemnice, które nie mogą ujrzeć światła dziennego, mogą to być sekrety dotyczące niemieckiej technologii, mogiły ludzkie lub badania, jakie przeprowadzano na jeńcach.