Co warto zobaczyć w Kołobrzegu?

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kołobrzeg to nie tylko plaża i morze, choć głównym celem wyjazdów do jednego z najmodniejszych polskich nadmorskich kurortów zwykle jest chęć spędzenia kilku dni nad Bałtykiem.

Jednak oferta turystyczna Kołobrzegu jest o wiele bogatsza i gwarantuje liczne atrakcje również dla miłośników zwiedzania czy tych, którzy preferują aktywny wypoczynek. Poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne Kołobrzegu i zobacz, co warto zwiedzić w mieście i okolicach.

Plaża i molo w Kołobrzegu

Większość przewodników turystycznych po Kołobrzegu zaczyna się od plaży i morza. Trudno, żeby w tym przypadku było inaczej. Waszak Kołobrzeg może pochwalić się jedną z najsłynniejszych i największych plaż w Polsce. Popularnością cieszy się tutejsze molo, które niedawno przeszło gruntowną modernizację. Nie brakuje tu także ścieżek rowerowych i szlaków turystycznych dla miłośników pieszych wędrówek.

Stare Miasto

Jeśli pogoda nie sprzyja leniuchowaniu nad brzegiem morza, a my chcemy zwiedzić miejscowe zabytki lub skorzystać z licznych atrakcji turystycznych, w Kołobrzegu czeka ich naprawdę sporo. Turystów zachwyca kołobrzeska Starówka, która po drugiej wojnie światowej w większości została zbudowana od nowa. Władze miasta zdecydowały się nie odtwarzać zniszczonych doszczętnie budynków, stawiając na nową architekturę. Nie oznacza to jednak, że w Kołobrzegu brakuje zabytkowych budowli. Tutejsza katedra odbudowana została po wojnie, lecz mieści się w niej sporo wyposażenia sakralnego z długoletnią historią. Dodatkowo możliwość wejścia na wieżę zapewnia fantastyczne widoki na okolicę. Z innych obiektów zabytkowych, warto zobaczyć m.in. basztę lontową czy kołobrzeski ratusz.

Latarnia morska i muzea

Kołobrzeg może poszczycić się jedną z najsłynniejszych latarni morskich na polskim wybrzeżu. Latarnia udostępniona jest zwiedzającym w trakcie sezonu turystycznego. Można nie tylko na nią wejść, ale także podziwiać znajdujące się w środku ekspozycje dotyczące dziejów latarnictwa, a także liczne skamieniałości.

Będąc w Kołobrzegu, z pewnością dostrzeżemy wojskowy charakter miasta. Wszak to tu przez lata odbywał się festiwal piosenki żołnierskiej. Również mieści się Muzeum Oręża Polskiego, w którym zobaczyć można broń z wszystkich epok, ale także wojskowe mundury i całą kolekcję eksponatów związanych z bogatą historią polskiego zbrojenia.

Godny zobaczenia jest również Skansen Morski – to z kolei miejsce, w którym podziwiać możemy kolekcję eksponatów związanych z marynarką wojenną RP. Zwiedzającym udostępniono dwie jednostki pływające, a prawdziwą gratką jest możliwość oglądania wyposażenia słynnego ORP „Burza”.