Czym są pokoje tematyczne w hotelach?

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dla podróżników ceniących sobie nie tylko miejsce, do jakiego się udają na wypoczynek, a także wystrój pokoju, w którym spędzą swój urlop, przygotowaną specjalnie ofertę pokoi tematycznych. Marzysz o tym by na kilka chwil przenieść się do innego kraju, innego czasu, czy stać się na parę chwil zupełnie inną osobą? Warto więc zastanowić się nad ofertą pokoi tematycznych.

Czym są pokoje tematyczne?

Pomieszczenia te przygotowane są z myślą o osobach, które pragną od swojego wyjazdu czegoś więcej. Specjalnie zaaranżowane, nie raz przez wybitnych dekoratorów, kuszą swoja unikatowością. Wczuć można się w praktycznie każdy klimat. Popularne są zwłaszcza te pokoje, dzięki którym można odkryć, jak to jest być osoba bogatą i sławną. Ale także pokoje nawiązujące swym motywem do odległych krajów, o etnicznym klimacie. Oferta pokoi jest na tyle szeroko, że z łatwością każdy odnajdzie właściwy dla siebie. Pobyt w takim pomieszczeniu zazwyczaj nie jest droższy od standardowego, a dla podróżujących którzy lubią takie smaczki może stać się dodatkową atrakcją.

Najsławniejsze pokoje tematyczne

Wśród najciekawszych pokoi tematycznych można odnaleźć pokój znajdujący się w Chicago, w tamtejszym Instytucie Sztuki. Inspirowany obrazem słynnego holenderskiego malarza, van Gogha pokój oferuje noc w  pomieszczeniu odtworzonym według obrazu „Sypialnia w Arles” pochodzącego z 1888 roku. Wnętrze wygląda nierealnie, pełne zakrzywionych lini i kolorów wprost z obrazu holenderskiego mistrza. W takim pokoju można spędzić noc za jedyne 41 zł za dobę, jednak bardzo ciężko jest znaleźć wolny termin. Dla miłośników sztuki współczesnej przygotowany został pokój w Hotelu Au Vieux Panier znajdującym się w Marsylii we Francji. Oddany dla gości pokój pomalowany został całkowicie w graffiti. By podkreślić jeszcze bardziej unikatowość pomieszczenia, został on podzielony na dwie strefy. Pierwszą, bogatą w wielobarwny, agresywny malunek na ścianach, drugą w sterylnej, czystej bieli.

Dla osób marzących o podróży w kosmos idealną ofertę posiada Hotel Kameha Grand, znajdujący się w Szwajcarii. Projektant Michael Najjara przygotował wnętrze, przypominające swoim wystrojem statek kosmiczny. Na suficie znajduje się oddanym z niezwykłą szczegółowością obraz księżyca. Całość utrzymana jest w szarościach oraz nowoczesnych bielach. Wystrój pokoju zdecydowanie jest futurystyczny i nowatorski. Na ścianach można odnaleźć wiele zdjęć przedstawiających kosmonautów, obejrzeć tematyczne filmy, poczytać książki czy posłuchać klimatycznej muzyki. Specjalną ofertę dla odważnych podróżnych posiada znajdujący się w Niemczech hotel Propeller Island City Lodge. Dlaczego tylko dla osób odważnych? Ponieważ w pomieszczeniu znajdują się 1000 luster, które nawzajem podbijają swoje obrazy. Widok niekończącego się labiryntu może wywołać zakręty głowy. pomieszczenie dodatkowo jest klaustrofobiczne małe, a panele lustrzane umieszczone zostały pod zróżnicowanym kontem, co dodatkowo wzmaga wrażenia optyczne.

By spełnić swoje oczekiwanie, nie trzeba jechać aż za granicę. W Polsce także znajduje się wiele pokoi tematycznych. Dla podróżnych zainteresowanych historią, ofertę posiada warszawski Hotel Autor Rooms. Jego wnętrze jest estetycznie urządzone, a pokoje pełnią rolę galerii sztuki . Na ścianach można podziwiać dokonania polskich artystów oraz młodych projektantów.