Egipt – fakty i mity

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Egipt to jeden z najpopularniejszych kierunków na lato od kilku sezonów. Pogoda jest gwarantowana, można tam jeździć przez cały rok i często jest to wyjazd tańszy od wczasów nad polskim morzem.

Zemsta faraona dopada każdego

Zemsta faraona to nic innego jak reakcja ludzkiego organizmu na zmianę flory bakteryjnej. Jedni mają wrażliwszy żołądek, który nie zniesie tego najlepiej, stąd biegunka, bóle brzucha czy wymioty. Inni nie odczują żadnych skutków w związku z florą bakteryjną. Dobrze jednak zachować ostrożność, zwłaszcza jeżeli odwiedzasz Egipt pierwszy raz.

Unikaj więc wody z kranu. Zęby myj tylko, korzystając z wody butelkowanej, i lepiej też będzie, jeśli odpuścisz sobie świeże, nieobrobione termicznie warzywa. Również kostki lodu mogą Ci zaszkodzić, dlatego dobrze jest z nich zrezygnować. Jeżeli wiesz, że masz problemy z żołądkiem, przed wyjazdem udaj się do lekarza, który przypisze Ci tabletki profilaktyczne.

Egipt i nachalne zaczepki

Zaczepki to rutyna w krajach arabskich, niezależnie od płci. Sprzedawcy gorąco namawiają turystów do obejrzenie ich towarów i próbują je sprzedać kilka razy drożej, dlatego dobrze jest się trochę potargować. Taki rodzaj handlu to wręcz tradycja, jaką szczyci się Egipt. Najlepszą metodą na zaczepki jest zwyczajne ignorowanie ich i zajęcie się swoimi sprawami. Znudzeni sprzedawcy i naganiacze dadzą Ci wreszcie spokój.

A jak mają turystyki w Egipcie? Niestety muszę się one liczyć z tanimi komplementami oraz zaczepkami. Grunt to nie dawać się ponosić emocjom i reagować na nie spokojnie lub nie zwracać na nie uwagi. W Egipcie adorowana jest każda z pań, a na temat turystek krąży wiele stereotypów przez to, że wiele z nich decyduje się na bliższe kontakty z Arabami. Najlepiej więc zachować zdrowy rozsądek i nie reagować z agresją, w końcu jesteśmy na wakacjach, a jak Egipcjanin zobaczy, że i tak nic nie wskóra, da sobie spokój.

Co z tymi piramidami?

Wielu turystów, gdy jedzie zobaczyć piramidy, ma przed oczami obraz z filmów przygodowych, jednak rzeczywistość jest zdecydowanie inna. Po pierwsze, pustynia, na jakiej się znajdują, wcale nie jest taka duża, a w dodatku zaraz za nimi rozciąga się widok na Kair, który znajduje się naprawdę blisko. Co więcej, na miejscu kwitnie komercja.

Naganiacze, którzy oferują wycieczki wgłąb piramid, sprzedawcy pamiątek po zawrotnych cenach czy panowie proponujący przejażdżkę wystrojonym wielbłądem to codzienność. Nie zmienia to jednak faktu, że piramidy oraz sfinks są imponujące i warto je zobaczyć. Niestety nie znajdzie się pod nimi czasu ani miejsca na zadumę bądź złapanie oddechu. Ilość osób zwiedzających to miejsce jest naprawdę przytłaczająca.