Egipt – Wakacje, które warto sobie sprawić

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Egipt to jeden z tych wyjątkowych krajów, które warto zobaczyć. Przyciąga pięknymi widokami i doskonale wyglądającymi kurortami. Jeśli więc chcesz spędzić swoje wakacje w Egipcie, zobacz co warto zwiedzić.

W czasie wakacji w Egipcie możesz uprawiać wiele sportów wodnych. A największą atrakcją jest nurkowanie u boku kolorowych ryb i pięknej rafy koralowej. Popularnością cieszą się też wycieczki wielbłądami po pustyni. Taki sposób zwiedzania pozwoli poczuć się jak w filmach o Egipcie. Wspaniałe atrakcje turystyczne znajdziemy również nad Nilem, bo przecież Egipt słynie z wielu niesamowitych zabytków, a to raj dla każdego turysty. Warto odwiedzić Kair – miasto, które zaskoczy Cie cennymi zabytkami. Piramidy w Gizie to następna atrakcja, dzięki której Egipt jest odwiedzany przez turystów. Inne miasta jak Aleksandria, Luksor czy Dolina królów zachęcają do wakacji akurat w tym kraju. Zobacz kilka miejsc z wielu, do których warto udać się w czasie urlopu.

Oaza Fajum

To największa oaza w Egipcie, jak i na terenie całej Afryki Północnej. Otoczona wzgórzami i pustynią oaza Fajum przypomina przepotężny ogród, a na jego terenie żyje, aż 1,3 miliona osób. Turyści zaglądają na jej teren nie tylko ze względu na bujną i niespotykaną roślinność. Na jej terenie znajduje się najważniejszy zabytek, czyli świątynia wzniesiona na cześć boga Sobka, a droga do niej prowadzi przez aleje sfinksów.

Piramidy w Gizie

Wielkie Piramidy w Gizie to jedna z dzielnic Kairu, którą każdego roku odwiedza wielu turystów z całego świata. Największa atrakcja w tej dzielnicy to Wielka Piramida Cheopsa, która kiedyś osiągała 146 metrów wysokości. Dziś niestety jest nieco niższa, ale jej kamienne bloki nadal wzbudzają wielki podziw. We wnętrzu piramidy znajduje się: Komora Królowej, Komora Tajemnic oraz Wielka Galeria. Ciekawym obiektem do zobaczenia jest rozbity sarkofag, który mieści się w Komnacie Króla.

Hurghada

Jeśli twoim marzeniem jest spędzenie czasu na pięknej plaży i korzystanie z morskich kąpieli to Hurghada to odpowiednie miejsce. Jest to dawna osada beduińska, która dzisiaj nazywana jest jednym z największych kurortów w Egipcie. To miejsce sprawdzi się dla tych, którzy chcą swoje wczasy połączyć z nauką nurkowania. W tym kurorcie najcenniejsze są pobliskie rafy koralowe, to właśnie z ich powodu przybywają tutaj wszyscy miłośnicy nurkowania z całego świata.

Wczasy w Egipcie to idealne miejsce na plażowanie, zwiedzanie wyjątkowych zabytków, jak i spędzanie czasu pod wodą.