Gdzie warto spędzić wakacje w 2018 roku?

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Planujesz urlop lub dłuższy wypoczynek w 2018 roku? Nie wiesz jednak w jakie miejsce się udać? W tym artykule przedstawimy naszym zdaniem najlepsze miejsca do spędzenia wakacji w 2018 roku.

Jura Krakowsko-Częstochowska

Jest to zdecydowanie jeden z najbardziej malowniczych regionów w Polsce, który urzeknie Cię nie tylko tylko różnorodnymi atrakcjami, ale także niesamowitymi widokami. Jeżeli jesteś wielbicielem spacerów na pewno będziesz zachwycony Doliną Prądnika, która umiejscowiona jest w Ojcowskim Parku Narodowym. Poszukiwacze historii będą z kolei zafascynowani zamkiem w Pieskowej Skale.

Miłośnicy wspinaczek sprawdzą swoje umiejętności w krainie białych ostańców. W Jurze Krakowsko-częstochowskiej znajdziesz trasy o różnym poziomie trudności, dzięki czemu na pewno wybierzesz coś dla siebie. Lubisz jeździć rowerem? Koniecznie musisz wybrać się na wycieczkę jedną z najsłynniejszych polskich tras turystycznych – Szlaku Orlich Gniazd. Jeżeli już się zdecydujesz, warto podzielić wycieczkę na kilka etapów, ponieważ trasa liczy aż 163 kilometry.

Dolina Narwi

Jeżeli szukasz pomysłu na wakacje, koniecznie musisz wziąć pod uwagę Dolinę Narwi, która znajduje się na Podlasiu. Właśnie w tym miejscu powstał Obszar Chronionego Krajobrazu, który zachwyci Cię szerokim rzecznym rozlewiskiem. Jeżeli interesujesz się zwierzętami i jednocześnie lubisz robić zdjęcia na pewno będziesz zadowolony, ponieważ żyje tutaj ponad 150 różnych gatunków ptaków.

Kolejną atrakcją na pewno będzie dla Ciebie spływ kajakowy Narwią. Cała trasa liczy, aż 150 kilometrów i ciągnie się bardzo krętym korytem rzeki. Jeżeli zdecydujesz się na tą wyprawę, powinieneś koniecznie przeznaczyć przynajmniej kilka dni. Z rzeki będziesz mógł dostrzec niewielkie wioski i podziwiać drewnianą architekturę. Oczywiście w czasie podróży będziesz mógł zrobić sobie postoje nie tylko w ośrodkach wypoczynkowych, ale także na polach namiotowych oraz kempingach.

Przełom Dunajca w Pieninach

Kolejnym miejscem godnym uwagi są Pieniny, a przede wszystkim malowniczy Przełom Dunajca. Atrakcją z pewnością będzie dla Ciebie spływ rzeką, która płynie w bardzo głębokim, a także wyżłobionym wąwozie wśród wapiennych skał. Charakteru doda nie tylko wysokość ścian sięgająca 300 metrów nad lustro wody, ale również mnóstwo zakrętów.

Kolejnym przeżyciem może być spływ drewnianymi tratwami, które są sterowane przez flisaków. Początek trasy wyznaczony jest na przystani w Sromowcach-Kątach, a jej długość wynosi 15 kilometrów, czas przepłynięcia zależny jest od poziomu wody i może wahać się od 2 do 3 godzin.