Gdzie warto zjeść w Górach Sowich

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Góry Sowie to popularny region turystyczny Dolnego Śląska. Turystów przyciągają liczne trasy górskie, prowadzące przez tamtejsze malownicze szczyty i doliny. W Górach Sowich znajduje się także wiele atrakcyjnych obiektów historycznych i architektonicznych, a także liczne kopalnie czy trasy podziemne. Jednak nic tak nie wzmaga apetytu, jak górskie wędrówki. Prezentujemy kilka miejsc, gdzie warto zjeść w Górach Sowich.

W regionie znajduje się bardzo wiele restauracji, kawiarenek, czy małej gastronomii. Warto jednak połączyć pożyteczne z przyjemnym, i udać się na posiłek do miejsc, zachwycających nie tylko serwowaną kuchnią, ale i posiadających własną, interesującą historię.

Stara Piwnica w Świdnicy

Będąc w Świdnicy warto jest wybrać się do restauracji znajdującej się w Piwnicy Ratuszowej. Klasyczna muzyka jaka rozbrzmiewa wnętrzu nadaje miejscu niezapomnianego klimatu. Dawniej restauracja rolę reprezentacyjną dla miasta. Obecnie właściciele starają się odtworzyć dawny klimat miejskiej gospody, poprzez odpowiedni wystrój wnętrza oraz oprawę muzyczną. Na karcie dań znajdują się przede wszystkim potrawy z kuchni polskiej, które przyznawane są ze składników najwyższej jakości. Restauracja znajduje się w średniowiecznych piwnicach, położony w sercu świdnickiego rynku.

Złoty Las w Lubachowie

Będąc w okolicach zamku Grodno, znajdującego się na Zagórzu Śląskim, warto jest wybrać się do miejscowości Lubachów. Znajduje się hotel i restauracja Złoty Las. Obiekt położony jest w malowniczym  terenie, w historycznej miejscowości. Dawniej na terenie wsi wydobywano złoto oraz srebro. Zwiedzając pobliskie atrakcje turystyczne, warto się skusić na dania oferowane restauracja Złoty Las. Specjalnością jest kuchnia Europejska, z akcentami kuchni polskiej oraz śródziemnomorskiej. Oprócz restauracji w obiekcie znajduje się kawiarnia oraz drink bar. Zarówno hotel i restauracja oferują niespotykaną atmosferę oraz wysoki poziom obsługi klienta.

Fregata w Jugowicach

Hotel i restauracja Fregata to obiekty o bardzo długich historii. Obiekt początkowo zbudowany było jako schronisko, które od  1914 roku gościło u siebie turystów podróżników. Po wielu latach zostało następnie oraz zmodernizowane, oferując gościom wypoczynek na najwyższym poziomie. Na uwagę zasługuje bliskość wody, otaczającej ośrodek. Cieszyć się urokliwymi widokami można z otwartej werandy, udostępnione gościom. Znajdująca się na terenie obiektu restauracja serwuję świeże posiłki, przygotowywane bardzo często z lokalnych produktów. Specjalnością są dania kuchni polskiej, serwowane w atrakcyjnym wydaniu. Bardzo smaczne, kuszące niezwykłym zapachem zapraszają turystów z najdalszych szlaków, by zawitali w gościnne progi restauracji. Warto jest wybrać się na jeden z posiłków w tamtejszej restauracji, zwiedzając Zagórze Śląskie.