Góry Sowie – gdzie nocować?

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Góry Sowie są regionem turystycznym cieszącym się ogromną popularnością Dla osób które udają się tamte tereny istnieje dobrze zorganizowana baza turystyczna oferująca noclegi w apartamentach oraz pobyt domkach turystyczny czy hotelach. Jeśli więc zastanawiasz się gdzie nocować w górach Sowich, oto kilka propozycji.

Agroturystyka

Liczną ofertę stanowią w Górach Sowich agroturystyki ciekawym miejscem jest agroturystyka Pajda znajdująca się odludnej części Sokolca. Jest to drewniany dom, ulokowany tuż nad górnymi zabudowaniami miejscowości. W niedalekim w sąsiedztwie znajduje się niemiecka skocznia narciarska Frankenberg, nie funkcjonują obecnie. Agroturystyka znajduje się w malowniczym miejscu, zapewniającym bliski kontakt z naturą, ciszę oraz spokój, a także niesamowite widoki na górską panoramę ze Śnieżnikiem na czele. Do dyspozycji gości oddane zostały nowe pokoje wraz z łazienkami .Interesującą ofertę posiada agroturystyka Chata Santa Klaus. Jest to przepiękny domek, zbudowany z bali, znajdujący się w miejscowości Sokolec w Górach Sowich. Atrakcyjne krajobrazy przyciągają turystów, a umiejscowienie chaty na odludziu zapewnia ciszę i spokój Chata znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie stoków narciarskich, więc stanowi idealne miejsce na wypady zimową porą. Dla osób zafascynowanych historia wsi polskiej interesujący będzie Dom Na Wzgórzu. Agroturystyka umiejscowiona w Jugowie oddana do dyspozycji gości jest jednym z najstarszych domów w okolicy. Liczy sobie ponad 100 lat. Od końca lat dziewięćdziesiątych dom ten stanowi część gospodarstwa rolnego obecnie jest on miejscem przeznaczonym dla turystów oferującym bardzo przyjemny sposoby wypoczynku.

Apartamentowce

Dla turystów ceniących sobie przede wszystkim luksus, przygotowana jest szeroka oferta obiektów posiadających apartamenty. Jednym z nich jest Apartament Przy Zamku, znajdujący się w Pieszycach Oferuje pokoje przeznaczone dla dwóch do pięciu osób wraz z aneksem kuchennym. W ofercie znajdują się w pełni umeblowane mieszkania ,posiadające wysoki standard zapewniający wygodę oraz prywatność. Turyści pragnący oprócz komfortowych pokoi zaznać także nieco rozrywki powinni zainteresować się centrum rekreacyjno-konferencyjne Harenda. Jest to jedna z will położonych w malowniczym zakątku Gór Sowich Harenda oferuje także organizacja imprez firmowych survivalowych, a także przyjęć okolicznościowych jak na przykład wesela. Na kompleks składa się z 7 apartamentów oraz 10 wyposażonych komfortowych pokoi, wraz z łazienkami.

Tanie nocowanie

Dla tradycyjnych turystów, dla których miejsce pobytu nie jest tak ważne, jak trasy na które się udadzą, znajduje się bardzo wiele ośrodków oferujących tani wypoczynek. W ośrodku wypoczynkowym w Sokolcu znajdującym się 2 km od Rzeczki można już odnaleźć nocleg od 35 zł za osobę. Warto też przyjrzeć się szerokiej ofercie schronisk, jak na przykład schronisko górskie Orzeł także znajdujących się w Sokolcu. Oferującym pokoje już od 20 zł za noc