Islandia – dlaczego warto jechać tam zimą?

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zima to idealna pora roku na niezapomniany wypad na Islandię. Dlaczego warto tam jechać? Czym mogą Cię zaskoczyć zimowe warunki na wyspie? Zapraszamy do lektury!

Po co jechać na Islandię zimą?

Jest kilka ważnych powodów, by odwiedzić Islandię zimą i kilka mitów, które krążą wokół tego typu „niebezpiecznych” wypraw. Dlaczego warto jechać na Islandię zimą?

Zorza polarna

Zorza polarna to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. W zimowe wieczory można wynająć domek gościnny na obrzeżach miasta, spróbować ją upolować i dać się oszołomić jej pięknu.

Jaskinie lodowe

Jaskinie lodowe pojawiają się na Islandii sezonowo i przez cały okres zimowy można je zwiedzać z przewodnikami. Zwiedzanie takiej jaskini oraz chodzenie po tunelach wydrążonych w lodowcach to niezapomniane przeżycie!

Niesamowite zimowe pejzaże

Fiordy skute lodem, lodowe pejzaże, błękit i biel ozłocone słońcem – Islandia zimą jest po prostu niesamowita. Sama jazda autem pomiędzy fiordami może dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

Wodospady w zimowej odsłonie

Islandia słynie z wodospadów, zimą niektóre z nich są częściowo skute lodem, ale te najpopularniejsze są zazwyczaj niezamarznięte. Świetnym pomysłem na wyprawę jest roadtrip szlakami najsłynniejszych wodospadów!

Wyjątkowe zwierzęta

Zimą na Islandii można spotkać na każdym kroku islandzkie konie, owce, psie zaprzęgi i foki. Przy odrobinie szczęścia można również natrafić na polarnego lisa oraz renifery. Na Islandii nie występują w ogóle gady i płazy, zdarza się, że do północnych brzegów wyspy podpływają niedźwiedzie polarne.

Baseny termalne

Islandia słynie z gorących źródeł, czynnych przez cały rok. Jeśli lubicie tego typu atrakcje, warto odwiedzić kultowe miejsce – Blue Lagoon lub poszukać „dzikich” basenów przy głównych drogach.

Islandia zimą – przydatne porady

Jak najefektywniej zwiedzić Islandię zimą?

  • Dzień na Islandii jest krótki, dlatego warto wstawać bardzo wcześnie, o 8:00 lub 7:00 i od razu ruszać w trasę, tak, by koło 9/10:00 być już w docelowym miejscu zwiedzania.
  • Noclegi warto rezerwować z dużym wyprzedzeniem, wtedy ceny nie są wysokie i mamy pewność, że będziemy mieli zapewniony dach nad głową
  • W ekipie powinien się znaleźć minimum jeden doświadczony kierowca – islandzkie drogi, mimo że jest ich niewiele, przykryte lodem i śniegiem nie należą do łatwych!
  • Podróż powinna być przemyślana – poczytajcie wcześniej o warunkach pogodowych, temperaturach i przeanalizujcie pod tym kątem trasy zwiedzania

AKTUALIZACJA (30.01.2019r.)

A teraz niespodzianka! Filmy naszego czytelnika prosto z Islandii: