Karton – jak z jego pomocą zaprojektować wizerunek hotelu?

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Karton można wykorzystać do pakowania różnych rzeczy i artykułów. Najczęściej z opakowań z kartonu korzystają sprzedawcy, jednak coraz częściej pojawiają się one także w innych branżach, np. w hotelach. Jak z pomocą kartonu zaprojektować wizerunek obiektu?

Karton – ekologiczne rozwiązanie na miarę XXI wieku

Ekologiczny karton to rozwiązanie na miarę XXI wieku. Producenci wyrobów z kartonu dbają o to, by był on wytwarzany w 100% z materiałów recyklingowych. Nie dość, że ich rozkład jest szybki, to jeszcze najczęściej nie przyczyniają się one do produkcji dodatkowych odpadów, ponieważ po zużyciu mogą być wielokrotnie wtórnie wykorzystywane.

Karton – jak wykorzystać ten materiał do promocji hotelu?

#1 Wizytówki

Istnieje wiele sposobów na to, by wykorzystać karton do projektowania wizerunku hotelu. Pierwszy, najbardziej oczywisty, to wykonanie wizytówek z kartonu. Estetyczne wizytówki eco-friendly można nadrukować z użyciem specjalnych tuszy na bazie wody, by były one w 100% przyjazne dla naturalnego środowiska.

#2 Hotelowe menu

Kolejny sposób na wykorzystanie kartonu w hotelu to hotelowe menu. Wydrukowane na ekologicznej tekturze Kraft z pewnością zrobi lepsze wrażenie na gościach niż laminowane i nieszczędzące przyrody rozwiązania poligraficzne.

#3 Pudełka na kosmetyki

W kartonowe pudełka można pakować kosmetyki i akcesoria hotelowe dla gości. Dużym atutem tego rozwiązania są możliwości personalizacji. Na opakowanie można nanieść nadruki z logotypem hotelu, a nawet nadrukować na nim zabawne hasła, które umilą gościom pobyt i wywołają pozytywne skojarzenia z marką i siecią hoteli.

#4 Zawieszki

Karton wcale nie musi być bezbarwny i nijaki – można z niego wyprodukować kolorowe zawieszki na drzwi.

#5 Foldery na ulotki i karty hotelowe

Z kartonu można wykonać także eleganckie ozdobne płaskie pudełka i koperty na hotelowe karty, pakiety konferencyjne i różnego rodzaju ulotki. Tak wręczone, materiały reklamowe nie zostaną rzucone w kąt, tylko zwrócą uwagę gości. Niebanalny, uroczysty design opakowania na pewno zachęci do zapoznania się z ich treścią.

#6 Opakowania na sztućce

O wiele lepiej jest podać gościom sztućce w eleganckich opakowaniach, niż po prostu nakryć do stołu. Opakowania te także można wykonać z kartonu, da się nawet wyposażyć je w przegródki. To, co jednak najważniejsze, to – nie należy zapomnieć o tym, by na wierzch takiego pudełka nanieść złocone lub srebrzone logotypy hotelu, by nadać mu walory reklamowe.