Najciekawsze atrakcje w Trójmieście

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Trójmiasto to niezwykle atrakcyjny kompleks składający się z trzech różnych miast, położonch nad Zatoką Gdańską. W jego skład wchodzi Gdańsk, stanowiący stolicę Pomorza, Sopot który jest najsłynniejszym kurortem, oraz Gdynia ciekawa pod względem architektonicznym. Wybierając się nad Morze Bałtyckie, warto jest zwiedzić którejś z tych trzech miast, odwiedzając najciekawsze atrakcje w Trójmieście.

Atrakcje Gdyni

Gdynia swój rozkwit zawdzięcza powojennym marzeniom Polaków i do dziś jest nowoczesnym i niezwykle szybko rozwijającym się miastem. Charakterystyczna dla Gdyni jest modernistyczna zabudowa, oraz prężnie rozwijająca się morska gospodarka. Będąc w tym mieście warto wybrać się do Muzeum Miasta Gdyni. Bryła muzeum zbudowana jest z jasnego piaskowca, swym kształtem nawiązując do statku. Otwarcie muzeum miało miejsce w 2007 roku. W środku znajduje się kolekcja kilkudziesięciu tysięcy fotografii, pocztówek ,plakatów, a także migawek z życia społecznego. W muzeum można poznać z historią miasta oraz jego mieszkańców. Znakiem rozpoznawczym miasta jest Marina Gdynia. Jest to największa Przystań Jachtowa w Polsce, położona w samym centrum miasta. Tu to odbywa się bardzo wiele imprez żeglarskich. Sezon żeglarski panuje od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Wokół portu znajduje się bardzo wiele klubów żeglarskich. Przestanie jest miejscem w którym odbywają się liczne imprez żeglarskich na poziomie światowym oraz Europejskim. Na uwagę zasługuje także ekologiczny charakter Mariny. Będący w tym nadmorskim mieście nie sposób nie zwiedzić Białej Fregaty, udostępnionej dla turystów w formie statku muzeum. Na jego pokładzie panuje atmosfera pełna morskiego życia. Kolejną atrakcją jaką oferuje miasto jest Śródmieście. Jego zabudowa jest fenomenem na skalę Europejską ponieważ w ciągu niespełna 20 lat z mieszczącej się na terenie Gdyni wsi powstało nowoczesne miasto portowe. Charakterystyczną cechą miasta jest skierowanie architektury w stronę morza.

Atrakcje Sopotu

Sopot to znane uzdrowisko oraz słynny kurort. Jest centrum życia artystycznego a także turystycznego. W mieście odbywa się wiele wystaw koncertów i festiwali. Na szczególną uwagę zasługuje Sopocka plaża. Rozciąga się na 4 km i jest najczęściej odwiedzane plażą nad Morzem Bałtyckim. Turyści mogą spacerować po bardzo czystym piasku, oraz kąpać się w morzu na strzeżonej plaży. Plaża posiada wiele spacerowych tras za wydmami, dostępnych dla turystów oraz rowerzystów. Wzdłuż trasy ciągną się przykłady sopockiej architektury uzdrowiskowej. Będąc w Sopocie nie sposób ominąć sopockiego mola. Molo powstało w XVIII wieku, i od tego czasu stanowi symbolu uzdrowiska. Jest najdłuższym drewnianym molo dzień w Europie, w ostatnich latach zostało mocno unowocześnione. Pod koniec lat 90 zostało zaopatrzone betonową głowicę, zabezpieczającą molo przed morskimi falami. W Późniejszym czasie dobudowano od południa port jachtowy. Oprócz plaż w Sopocie na uwagę zasługuje uzdrowisko. Oferuje wiele kąpieli morskich a także zabiegi z użyciem wód ciepłych i zimnych. Goście uzdrowiska mogą cieszyć się z kąpieli solankowych, a także wielu zabiegów leczniczych.

Atrakcje Gdańska

Gdańsk jest stolicą Pomorza. Wybrzeży rozpoczęła się II wojna światowa, jest więc świadkiem najważniejszych wydarzeń w naszej historii. Miejsce które zasługuje na szczególne wspomnienie jest niewielki pas lądu który został utworzony przez Wisły i morskie prądy.  Jest nim Westerplatte, miejsce czasu wymienione w kontekście II wojny światowej. Obecnie jest muzeum pola bitwy, i stanowi jeden z obowiązkowych punktów wycieczek po Gdańsku. Ciekawym zabytkiem architektonicznym jest Katedra Oliwska. Wysoka na 107 m zbudowana w stylu gotyckim zachwyca niesamowitą architekturą. We wnętrzu katedry znajdują się 23 ołtarze, a także niesamowite organy. Składają się z 7876 piszczałek, które wykonane zostały z drewna dębowego jodłowego i sosnowego. Będąc w Gdańsku dużo czasu należy poświęcić na zwiedzanie głównego miasta. Jest to najbardziej reprezentacyjne część Gdańska. Zawiera wiele przykładów architektury,  przede wszystkim ratusz Dwór Artusa oraz Złotą Bramę.