Najdroższe apartamenty w Polsce

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Któż z nas nie chciałaby choć raz poczuć się jak milioner. Branża luksusowych hoteli w Polsce rozwija się prężenie, oferując noclegi od 400 zł za te o niższym standardzie, aż po sięgające  prawie trzech tysięcy, w luksusowych apartamentach, należących niegdyś do postaci znanych z kart Polskiej historii.

Segmenty luksusowych hoteli w Polsce

Pomimo faktu, iż ceny za pobyt w luksusowych hotelach są astronomiczne dla przeciętnego polaka, wciąż nie brak chętnych z kraju i zagranicy, gotowych spędzić noc w pokojach o wysokim standardzie i unikalnym poziomie obsługi. Do puli apartamentowców oferujących komfortowy nocleg możemy obecnie zaliczyć  trzy typy hoteli. Od sieciowych pieciogwiazdkowców, takich jak hotel Mariot czy Victoria, po oferujące swym klientom znacznie więcej, ponad  standardową, choć utrzymaną na wysokim poziomie obsługę.

Historyczne otoczenie

Wybierając luksusowy hotel warto zwrócić uwagę na jego położenie, ponieważ można odnaleźć oferty hoteli zlokalizowanych w zabytkowych budynkach, jak Metropolitan Boutique Hotel. Obiekt zlokalizowany jest w odrestaurowanych XIX wiecznych kamienicach w Krakowie, przy trasie łączącej Rynek Główny z historyczną częścią Kazimierza. Za noc w tym zabytkowym obiekcie trzeba zapłacić od 2769 zł. Nieco tańszy nocleg oferuje także krakowski Queen Hotel Kraków, gdzie cena za dobę rozpoczyna się od 969 zł. Hotel położony jest w samym centrum miasta, w niewielkiej odległości od turystycznych atrakcji, takich jak Zamek Królewski na Wawelu czy zabytkowy Kazimierz. W Warszawie natomiast można spędzić noc w znajdującej się w ścisłym centrum XIX wiecznej kamienicy, zaadaptowanej na pięciogwiazdkowy hotel H15 Boutique. Nowoczesny design i imponujące rozmiary apartamentów skuszą gości gotowych zapłacić około 1690 zł za dobę.

Apartamentowiec z najwyższej półki

Jednym z najbardziej luksusowych apartamentowców w Polsce jest znajdujący się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie Hotel Bristol. Obiekt należy do międzynarodowego koncernu Starwood, zrzeszającego pond  80 najlepszych tego typu obiektów na całym świecie.

Wchodząc do przestronnego hotelowego holu z łatwością przenieśmy się do luksusowego, zarezerwowanego dla bogaczy świata. Gości wita dekoracyjna recepcja, umieszczona w tym samym miejscu od roku 1991. W hotelu odnajdziemy także dostępną dla gości winiarnię, oferującą najwyższej klasy trunki. Wyeksponowane w okazałych, czarnych gablotach,  z pewnością skuszą niejednego amatora tego szlachetnego trunku. Cena kieliszka zaczyna się już od 20 zł.

W podziemiach hotelu znajduje się nowoczesna strefa SPA z basenem, do którego dostęp mają tylko hotelowi gości. Meble w Bristolu wykończone są prawdziwym złotem, na ścianach znajdziemy najdroższe tapety, jednak najważniejsza jest historia hotelu. Bristol jest najstarszym, działającym nadal w Warszawie hotelem, gdzie rozgrywało się wiele historycznych wydarzeń. Z działalnością hotelu związane są takie wydarzenia jak posiedzenia rządu polskiego w okresie między wojennym. Hotel oferuje także pobyt w prywatnych apartamentach, należących niegdyś takich osobistości jak Ignacy Paderewski, polski pianista i premier, kompozytor Karol Szymanowski czy malarz Wojciech Kossak.

Za nocleg w tym pełnym historii miejscu ceny wahają się o 420 zł za noc w najtańszych pomieszczeniach aż. do 10 tysięcy złotych za nocleg w apartamencie należących kiedyś do Ignacego Paderewskiego

Perły branży turystycznej

Wśród najdroższych apartamentowców w Polsce znajduje się Odyssey Club Hotel Wellness & SPA w Kielcach. Hotel szczyci się dyskretnym, nowoczesnym desingiem, z apartamentami utrzymanymi w ciepłych barwach. Oferowanych jest 38 luksusowych pokoi, oraz 4 apartamenty z tarasami wychodzącymi na panoramę kieleckich lasów. Cena za nocleg w apartamencie zaczyna się od 2060 zł.

W Beskidach znajduje się hotel, którego historia sięga lat 30. XX wieku. Należał niegdyś do Prezydenta Ignacego Mościckiego, i pełnił funkcje jego prywatnej willi. Hotel nawiązując do swej tradycji, oferuje turystom szeroki wachlarz zabiegów Wellness i SPA. Za nocleg trzeba zapłacić od 1299 zł.

Oferty za rozsądną cenę

Dla turystów chcących spędzić nocleg w równie luksusowych, lecz nieco tańszych obiektach, skierowana jest oferta Hotelu Czarny Groń Hotel & SPA. Za pobyt w hotelu umieszczonym w malowniczej dolinie, wśród rezerwatów dzikiej przyrody, wystarczy zapłacić około 350 zł za dobę.

Za luksus na klasę hoteli typu boutigue, profesjonalna obsługę oraz wyśmienitą kuchnię , oferowaną przez Hotel Rialto, trzeba zapłacić około 790 zł za dobę.