Najlepsze polskie schroniska – ranking 2019

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Polskie góry mogą się poszczycić nie tylko naturalnym pięknem, ale też dobrze rozwiniętymi bazami noclegowymi. Na terenie Tatr, Beskidów, Karkonoszy i Bieszczad działa wiele świetnych i klimatycznych obiektów. Które z nich warto odwiedzać częściej? Oto najlepsze polskie schroniska górskie!

Najlepsze polskie schroniska górskie – ranking portalu Zarezerwuj-Nocleg.com!

#1 Schronisko w Dolinie Roztoki

To niezwykłe schronisko leży ukryte na drodze do Morskiego Oka, w Tatrach. To jeden z najstarszych obiektów w Tatrzańskim Parku Narodowym, słynący z bardzo dobrej kuchni i świetnej atmosfery. Schronisko stanowi świetną bazę wypadową do Doliny Pięciu Stawów.

#2 Schronisko na Markowych Szczawinach

Schronisko na Markowych Szczawinach znajduje się tuż pod Babią Górą. Odbywają się tam liczne górskie imprezy i koncerty, a standard jest bardzo dobry. Na terenie schroniska działa suszarnia i kuchnia turystyczna, prawie każdy pokój ma do dyspozycji własną łazienkę. To świetne miejsce wypadowe na Królową Beskidów!

#3 Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów

Do tego tatrzańskiego schroniska można dojść na wiele sposobów. Najpopularniejszy to droga od Morskiego Oka. Do schroniska prowadzi także piękny, choć nie łatwy, szlak z Murowańca przez Przełęcz Krzyżne. Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów to najwyżej położony obiekt noclegowy w Tatrach. Jest odwiedzane chętnie zarówno przez początkujących turystów, jak i starych górskich wyjadaczy.

#4 Schronisko na Turbaczu

Schronisko w Gorcach może się pochwalić bogatym menu, bardzo dobrymi warunkami i miłą obsługą. Na terenie obiektu znajduje się także dobrze wyposażona kuchnia turystyczna. To ogromna baza noclegowa z ponad setką miejsc! Ze schroniska można urządzać wypady na Stare Wierchy i Gorc oraz oczywiście na szczyt Turbacza. To świetne miejsce zarówno dla turystów pieszych, jak i narciarzy.

#5 Schronisko na Hali Kondratowej

Nasze zestawienie – najlepsze polskie schroniska – zamyka Schronisko na Hali Kondratowej położone w Tatrach, blisko Kuźnic. To najmniejsze tatrzańskie schronisko czaruje swoim klimatem i atmosferą, a także bliską odległością gór. Miejsce to stanowi świetną bazę wypadową na Giewont, Kopę Kondracką, Kasprowy Wierch i Czerwone Wierchy. Można się do niego dostać bezpośrednio z Kuźnic, schodząc z Kasprowego, lub idąc granią Czerwonych Wierchów z Hali Ornak.