Nie daj się oszukać na Airbnb

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Airbnb to coraz bardziej popularna strona, przez którą możemy wynająć dla siebie mieszkanie na całym świecie, w większości przypadków na tak długi czas, jaki sami sobie wybierzemy. Konkurujący z różnymi hotelami serwis oprócz zalet, posiada też wady. Sprawdź na, co musisz uważać i nie daj się oszukać na Airbnb.

Wynajem

Oczarowały Cię zdjęcia pięknego domu, urządzonego w bardzo ciekawym stylu? Wypatrzyłeś mieszkanie przy samym oceanie na plaży w Malibu? Widok na wieżę Eiffela z okna to coś, co chciałeś oglądać podczas swojego pobytu w Paryżu? W rzeczywistości okazało się, że bardzo ciekawy styl był widoczny tylko na zdjęciach, a na miejscu czekał Cię bałagan i stare, poniszczone meble. Ocean był oddalony od rozpadającego się domku o dobrych kilka kilometrów, a wymarzone Malibu okazało się jedynie trunkiem w lodówce. Wieżę Eiffela, może i widać, ale z bardzo daleka i tak naprawdę nie wiadomo, czy to ona, czy może jednak zwykła satelita. Te przykłady, mogą wydawać się śmieszne, ale uważaj na to, co wybierasz, sprawdź przed dokonaniem rezerwacji opinie o danym miejscu, a także o wynajmującym. Nie daj się nabrać na piękne fotografie, które Cię oczarują, bo na miejscu możesz znaleźć coś zupełnie innego.

Cena

Tutaj pojawia się najwięcej powodów do niepokoju. Przy wyborze miejsca do wynajęcia na dłuższy czas cena odgrywa bardzo dużą rolę. Zdarza się, że gospodarz zaproponuje dość wysoką sumę za mieszkanie, które wcale nie jest tego warte, jeśli nie musisz, wynajmować czegoś na szybko, po prostu zrezygnuj z takiej rezerwacji i szukaj dalej. Drugim przypadkiem jest sytuacja, w której wynajmujący na miejscu powie, że musisz dopłacić do noclegu, ponieważ on tak chce i koniec. W tej sytuacji trudno o dobre rozwiązanie, ponieważ możesz mieć problem ze znalezieniem noclegu na szybko, a z drugiej strony niedobrze jest płacić dodatkowe pieniądze, jeśli kwota była ustalona dużo wcześniej. Jeśli chodzi o cenę wynajmu, musisz być czujnym i pamiętaj, że cena musi być adekwatna do warunków panujących w danym miejscu oraz nie powinno się dopłacać dodatkowych pieniędzy już po przybyciu na miejsce.

Fałsz i weryfikacja

Zdarza się, że oszuści zakładają strony praktycznie identyczne z tą oryginalną, którą jest Airbnb. Dokładnie, sprawdzaj daną witrynę, jeśli zauważysz coś podejrzanego, zareaguj. Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź, czy wynajmujący został zweryfikowany, a także, czy zamieszczone przez niego zdjęcia zostały zweryfikowane. Pamiętaj, że w internecie dzieją się różne rzeczy i dobrze zachować w nim szczególną czujność, zwłaszcza jeśli chodzi o pieniądze. Nie daj się oszukać na Airbnb ani na żadnym innym portalu.