Jeśli robisz codziennie dużo kilometrów w trasie, szukasz pojazdu familijnego lub po prostu lubisz dużo podróżować prywatnym samochodem, warto wyposażyć się w auto na długie trasy. Które modele są polecane dla osób podróżujących?

Czym powinno się charakteryzować auto na długie trasy?

Auto na długie trasy powinno być:

  • Ekonomiczne
  • Komfortowe
  • Pakowne
  • Bezawaryjne
  • W dobrym stanie technicznym

Tego typu używane pojazdy z niewielkim przebiegiem można zakupić już w cenie około 10 – 15 tysięcy złotych. Przed zakupem warto sprawdzić historię pojazdu, korzystając z jego numeru VIN. To indywidualne oznaczenie można znaleźć w dowodzie rejestracyjnym, w ubezpieczeniu, a także na karoserii, komorze silnika lub w okolicy gniazda amortyzatora samochodu.

Auto na długie trasy – polecane modele

1Audi A6

Audi A6 to kombi stworzone z myślą o długich trasach, wyjazdach służbowych i podróżach. Ten komfortowy samochód posiada bardzo mocny silnik, jest pakowny i praktyczny. Samochód z cyfrowym kokpitem jest idealny na długie wyprawy.

2Nissan Maxima

Jeśli szukasz samochodu dla rodziny, na długie trasy, zarówno o charakterze turystycznym, jak i służbowym, warto się zainteresować Nissanem Maxima. Samochód świetnie sprzedaje się na całym świecie i doskonale sobie radzi na długich i prostych autostradach oraz innych wymagających trasach. Inny model Nissana, który warto rozpatrzeć to crossover Nissan Qashqai.

3Honda Odyssey

Większość Hond to typowo rodzinne samochody, idealne dla osób podróżujących z dziećmi. Auta są pakowne i ekonomiczne, dzięki niskiemu zużyciu paliwa. Honda Odyssey może pomieścić aż 7 pasażerów i posiada bardzo pojemny bagażnik. To auto idealne na długie wyjazdy rodzinne.

Jak dobrać części do samochodu i dbać o niego, by służył jak najdłużej?

Samochód do podróży powinien być w dobrej kondycji i należycie pielęgnowany (warto wymieniać regularnie części takie jakie jak np. cewka zapłonowa, którą znajdziesz w www.euautoczesci.pl), by służył nam jak najdłużej. Chcesz naprawić samochód lub odnowić stary pojazd, by znów nadawał się na długie wyjazdy? Jeśli szukasz odpowiednich części do swojego auta, warto odwiedzić Znajdziesz tam ponad 1 000 000 części samochodowych różnego rodzaju, w konkurencyjnych cenach, a także oferty taniej naprawy przez wykwalifikowanych ekspertów.

Źródło informacji: Wikipedia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here