Ubezpieczenie podróżne – spraw by Twoje wakacje były bezpieczne

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wakacje to czas odpoczynku i sielanki, ale za nim zaczniemy bawić się na całego warto zapewnić sobie i naszym bliskim bezpiecznych wakacji. Zobacz, na czym polega ubezpieczenie podróżne i czy warto w nie inwestować.

Zadbaj o zwrot kosztów leczenia

Leczenie, hospitalizacja oraz transport medyczny za granicą to bardzo wysokie koszta i jeden z największych problemów, z jakimi muszą zmagać się turyści, którzy nie decydują się na ubezpieczenie podróżne. Nie warto ryzykować, bo wysokość składki nie jest wysoka, a jeśli wynikną jakieś problemy zdrowotne to opłaty mogą wynieść nawet setki tysięcy złotych. Dlatego szukając ubezpieczenia podróżnego, najpierw zwróć uwagę jakie koszty leczenia możesz ponieść w danym kraju. Najlepiej wybrać możliwie najszerszy zakres ubezpieczenia. Kwoty z normą graniczną w krajach europejskich to około 20 000 euro, a poza nią 60 000 euro. Jeśli jednak wybierasz się do krajów, gdzie koszty leczenia są naprawdę wysokie, to dobrym wyborem będzie opcja „bez limitu” np. Kanada albo Australia.

Pamiętaj o ochronie swojego portfela

Wakacje to czas gdzie może dojść do wielu różnych, nieprzewidzianych sytuacji. Dlatego ciekawą opcją oferowaną przez firmy ubezpieczeniowe, jest ubezpieczenie OC. Więc jeśli z Twojego powodu ucierpi jakaś trzecia osoba bądź jej mienie to ubezpieczyciel zapłaci za powstałą szkodę. Czasami los płata nam figle, więc możesz tuż przed wyjazdem ciężko zachorować, zostaniesz bez pracy albo z jakiegoś innego ważnego powodu nie będzie można zrealizować podróży. W takiej sytuacji przydaje się ubezpieczenie podróżne działające przy rezygnacji z podróży. Możesz również ubezpieczyć się na wypadek opóźnienia lotu albo utraty bagażu. To też generuje dość duże koszty.

Ubezpiecz się od alkoholu i sportów ekstremalnych

W twoich planach pojawią się częste imprezy na plaży? Jeśli chcesz uniknąć problemów związanych z wypłaceniem odszkodowania, gdy do zdarzenia doszło spożyciu alkoholu to możesz wziąć pod uwagę opcję nazywaną klauzulą alkoholową. Zwracamy uwagę, że wiele ubezpieczeń  nie włącza do swojej oferty wypadków związanych z użyciem alkoholu. Jeśli jesteś osobą, która swoje wakacje spędza aktywnie to koniecznie sprawdź, czy Twoja dyscyplina sportowa nie znajduję się na liście o podwyższonym stopniu ryzyka, bo wtedy niestety będzie trzeba wykupić droższy pakiet.

Twoje zdrowie i życie, jak również twoich bliskich jest na wagę złota. Dlatego zadbaj o ubezpieczenie podróżne na wakacjach, aby dobrze wspominać podróż w nieznane.