Wakacje 2018 z dojazdem własnym

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wakacje 2018 to gorący temat, zwłaszcza biorąc pod uwagę zbliżający się lipiec i sierpień. Najwyższy czas zaplanować podróż i wypoczynek po roku ciężkiej pracy!

Bałkany z dojazdem własnym

Bardzo popularnym kierunkiem na wakacje 2018 są Bałkany. Wszystko przez to, że można sobie na nie pozwolić z dojazdem własnym. Dojazd do Chorwacji zajmie około 12 godzin i daje możliwość zwiedzenia po drodze innych ciekawych krajów. Zawsze można pozwolić sobie na przystanek w Czechach, na Słowacji, Węgrzech czy też Austrii, w zależności od tego, jaką trasę wybierzesz.

Inne modne miejsce, które zyskujesz coraz więcej fanów to Czarnogóra. Istnieje do niej świetne połączenie samochodowe oraz lotnicze. Kraj ten sąsiaduje z Bośnią i Hercegowiną oraz Serbią. Decydując się na taką podróż, należy się już liczyć nawet z 20 godzinami w podróży. Dobrze jest więc jechać z kilkoma kierowcami, aby móc się zmieniać. Jednak cudowne widoki, pyszne jedzenie i fantastyczni ludzie z pewnością wynagrodzą Ci znój podróży!

Wakacje 2018 z pogodą gwarantowaną

Jeśli nie boisz się dnia, który spędzisz w samochodzie dobrym wyborem na wakacje, jest Bułgaria. Jadąc do niej z Polski, również należy zarezerwować sobie około 20 godzin na samą jazdę. Nagrodą jest jednak piękna pogoda oraz piaszczyste plaże z ciepłym morzem. Co więcej, jeżeli tylko chcesz, zawsze możesz połączyć zwiedzanie tego pięknego kraju z sąsiadującą z nim Turcją. Można bowiem powiedzieć, że Stambuł znajduje się tuż za rogiem, aż żal z tego nie skorzystać!

Jeśli jednak te rejony masz już odhaczone na swojej mapie krajów do odwiedzenia, zawsze możesz wybrać zupełnie inny kierunek i wyjechać na Łotwę. Podróż będzie znacznie krótsza, bo w najlepszym wypadku zajmie Ci około 10 godzin. Warto się tam wybrać dla samej stolicy tego kraju, czyli Rygii. Możesz tutaj złapać oddech, zjeść coś pysznego i uciec od komercyjnych kierunków obleganych przez większość turystów. Niedaleko znajduje się też Litwa oraz Estonia. Jeżeli szukasz spokojnych miejsc, w których możliwy jest powrót do natury, nie czekaj, tylko bierz za pakowanie i planowanie!