Wakacje z biurem podróży Logos Tour – Kenia, Namibia

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Afryka i jej regiony to jedne z najpiękniejszych miejsc na świecie. Kontynent ten zachwyca swoją naturą, pięknymi zachodami słońca, zapierającymi dech w piersiach wodospadami i jeziorami oraz cudownymi parkami przyrody. Jest to coraz bardziej popularny i kultowy kierunek turystyczny. Region ten słynie także ze wspaniałych rozległych plaż, krystalicznie czystej i przejrzystej wody Oceanu Indyjskiego i Atlantyckiego, dumnie wznoszących się gór oraz równin, które ciągną się w nieskończoność. Choć to nadal mało kultowy kierunek, to na pewno warty zwiedzenia i poznania. Każdy turysta wywiezie z Afryki wiele niezapomnianych przeżyć i wspomnień.

Klimat, pogoda i temperatury panujące w Afryce

Pogoda utrzymująca się na terenach Afryki, ściśle uzależniona jest od jej regionu. W najbardziej popularnym kraju – Kenii występują charakterystyczne pory deszczowe, które pojawiają się w określonych miesiącach. „Długie opady” to ulewne deszcze występujące na przełomie kwietnia, maja i trwające aż do czerwca.  Natomiast w okresie listopadowo – grudniowym występują tzw. ” krótkie opady”. Pomimo paru chłodnych i deszczowych miesięcy, każdy znajdzie dla siebie odpowiednią porę na podróż oraz dobierze miesiąc, który będzie oferował  pożądane warunki pogodowe. Oprócz kilku chłodniejszych chwil w Kenii  oraz innych państwach Afryki panuje ciepły i sprzyjający odpoczynkowi klimat.

Namibia – atrakcyjny przystanek afrykańskiej podróży

Kenia Namibia oraz RPA to trzy afrykańskie kraje cieszące się największą popularnością wśród turystów. Namibia, choć mniej znane i nie tak modne, jak regiony Kenii państwo, daje możliwość spędzenia niezapomnianych wakacji, podczas których można przeżyć wiele zaskakujących przygód oraz poznać piękno i unikalna kulturę Afryki.

Namibia to państwo położone w południowo – zachodniej części kontynentu, u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego. Kraj ten Graniczy z Angolą, Botswaną, RPA oraz Zambią. Wielkie, nieograniczone przestrzenie, możliwość intymnego i bezpośredniego kontaktu z naturą, poznania tubylców oraz ludzi z dawnych epok, a także spokój i nadal niewielka ilość turystów to cechy szczególne tego piękne kraju. Główną zaletą Namibii jest także przewaga słonecznych i gorących dni, które gwarantują udaną pogodę wakacyjną.

Główne atrakcje Namibii

Namibia oferuje setki atrakcji turystycznych, które można podzielić ze względu na rodzaj i cel zwiedzania i poznawania państwa. Z jednej strony niesamowita architektura, specyficzna kultura tubylców, ciekawe rozwiązania strukturalne, a z drugiej bliskość natury, bogata fauna i flora, różnorodność krajobrazowa, dają możliwość poznania kraju z różnych stron.

Jedną z głównych atrakcji jest zwiedzenie miasta stołecznego Namibii – Windhoek. Miasto to jest ciekawym miejscem pod względem architektonicznym, a także gospodarczym. Najbardziej rozwinięte działy gospodarki, to przemysł wełniany, mięsny, metalowy i chemiczny.

Niezapomnianym przeżyciem będzie odwiedzanie Miasta Duchów, znajdującego się na terenach miasta Kolmanskop. To opuszczone miasto górnicze, pogrążone w piasku i owiane wieloma historiami, stanowi niesamowitą atrakcję turystyczną.

Kolejnym zapierającym dech w piersiach miejscem, jest kanion rzeki Fish. Jest to największy kanion Afryki, który rozciąga się na długości 160 km.

Tajemnicze koła to następna z atrakcji Namibii. Krążące teorie na temat powstania dziwnych kółek, sprawiają, że miejsce to, staje się tajemnicze i zachwycające.

Aby być blisko z naturą i przyrodą trzeba przeżyć przygodę w Parkach Namibii, stawić czoła najwyższym wydmom, uczestniczyć w rejsie połączonym z karmieniem pelikanów, kormoranów oraz uchatek. Zachwycającym widokiem będzie poznanie czerwonych wydm wokół Sosussveli, a także plaży Wybrzeża Szkieletowego, które nazywane jest również „brzegiem piekła”.

Miejscem, które należy także odwiedzić jest Park Narodowy Etosha, na terenie, którego można ujrzeć pasące się dzikie zwierzęta.

Namibia, to drugie co do popularności państwo Afrykańskie, które daje możliwość poznania kontynentu od najlepszej strony. Piękno przyrody, mnogość atrakcji turystycznych, ciepły klimat, a także niesamowita kultura pozwalają zagłębić się w świat pełen atrakcji i różnorodności krajobrazu. Wycieczka w te regiony stanie się niezapomnianym wspomnieniem, a także pozwoli poszerzyć swoje doświadczenia i doznania.