Zmiany w liniach lotniczych – co warto wiedzieć?

Niniejszy artykuł pod tytułem 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 7 najlepszych gospodarstw agroturystycznych w Polsce należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Początek listopada 2018 roku to duże zmiany w liniach lotniczych, dotyczące przede wszystkim polityki bagażowej. Co warto wiedzieć? Jak latać na nowych zasadach? Zapraszamy do lektury!

Zmiany w liniach lotniczych – co warto wiedzieć?

Z początkiem listopada 2018 roku tanie lotnicze wprowadziły wiele zmian w polityce dotyczącej bagażu. Do tej pory w cenie biletu lotniczego był mały bagaż podręczny, na pokład samolotu można było również wnosić niewielkich rozmiarów plecak, torbę na laptopa lub inny przedmiot osobisty. Obecnie na pokład samolotów nie można już wnosić dużego bagażu podręcznego, chyba że wykupiło się pierwszeństwo wejścia na pokład lub dodatkową usługę.

Aby uniknąć dużych opłat za nadbagaż, warto zmierzyć dokładnie bagaż przed wylotem i, w zależności od potrzeb, wykupić zawczasu usługę dodatkową. Od stycznia 2019 roku duże zmiany czekają również linię Ukraine International Airlines. Przedmioty, które do tej pory można było wnosić na pokład dodatkowo, takie jak laptop, aparat fotograficzny, czy torba z zakupami ze sklepów wolnocłowych, będą musiały zostać umieszczone wewnątrz bagażu.

Zmiany w liniach lotniczych – Ryanair

Od 1 listopada 2018 roku pasażerowie linii lotniczych Ryanair mogą wziąć ze sobą na pokład samolotu bezpłatnie 1 bagaż podręczny o wymiarach 40 x 20 x 25 cm. Torba musi się zmieścić pod siedzeniem przed pasażerem. Po wykupieniu usługi pierwszeństwa pasażer może wziąć ze sobą także walizkę o wymiarach nieprzekraczających 55 x 40 x 20 cm, o masie do 10 kg.

Zmiany w liniach lotniczych – Wizzair

Zgodnie z nowym regulaminem, na pokład samolotu Wizzair można wnieść bezpłatnie 1 bagaż podręczny o wymiarach 40 x 30 x 20 cm i wadze nieprzekraczającej 10 kg. Pasażerowie z wykupionym Wizz Priority (koszt to od 5 do 25 euro, w zależności od tego, kiedy i gdzie wykupujemy pierwszeństwo) mogą dodatkowo wziąć ze sobą walizkę na kółkach o wymiarach 55 x 40 x 23 cm (do 10 kg).

Inne linie lotnicze

Oto wymiary dopuszczalnego bezpłatnego bagażu podręcznego dla innych linii lotniczych:

  • EasyJet – 1 bagaż podręczny o wymiarach 55 x 45 x 25 cm
  • Norwegian – 1 bagaż podręczny o wymiarach 55 x 40 x 23 cm + jeden przedmiot osobistego użytku o wymiarach 25 x 33 x 20 cm, maksymalna dozwolona waga obu bagaży 10 kg
  • Transavia – 1 bagaż podręczny o wymiarach 55 x 40 x 25 cm, do 10 kg